X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Rodzeństwo z wyboru. Program wsparcia dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 13:09
Każdemu z nas przydaje się czasem wsparcie drugiego człowieka. Potrzebujemy osoby, na którą możemy liczyć i która będzie przy nas w trudnych chwilach. Niektórzy w tej roli widzą swoje rodzeństwo, lecz są też takie dzieci, które nie mają brata, ani siostry. W tym wypadku mogą liczyć na pomoc wolontariuszy z programu SBSS, o którym w Podwieczorku z Filipem i Leopoldem opowiedziała Katarzyna Michałek ze stowarzyszenia Polites.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Have a nice day Photo/Shutterstock.com

Program "Starszy Brat, Starsza Siostra” jest skierowany głównie do osób młodszych, z rodzin niepełnych, lecz nie tylko. Wsparcie mogą tam znaleźć dzieci, które szukają przyjaciela lub zmagają się trudnościami i czują się samotne. Można powiedzieć, że program ten opiera się na zasadach mentoringu. Oznacza to, że wolontariusze, czyli "siostry” lub "bracia” spędzają z taką osobą wolny czas, troszczą się o nią czy np. pomagają w odrabianiu lekcji. 

Posłuchaj
58:55 2021_05_04 18_00_09_RadioDzieciom_Podwieczorek.mp3 Rodzeństwo z wyboru_Podwieczorek z Filipem i Leopoldem 4 maja godz. 18:00

Aby jak najlepiej dobrać wolontariusza do danego dziecka, przeprowadzana jest rozmowa z każdą ze stron. Dzięki temu można poznać m.in. ich zainteresowania oraz ocenić, czy jest szansa na wzajemne zrozumienie się. Jeśli okaże się, że dobór okazał się trafny, spotkania "rodzeństwa” odbywają się co najmniej raz na tydzień, przez 2 godziny.

Do programu mogą zgłaszać się dzieci w wieku między ok. 6-12 lat, natomiast rodzeństwem może stać się osoba od 17 roku życia. Czasem okazuje się jednak, że nastolatkowie w wieku 15 czy 16 lat także odnajdują się w tej roli. Najważniejsze, aby obie strony dobrze czuły się w swoim towarzystwie. 

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Audycja "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" od poniedziałku do piątku od 18.00 do 19.00.
Prowadzi: Janusz Zadura
Gość: Katarzyna Michałek
Data emisji: 4.05.2021
Godz. emisji: 18.00.

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

 

Zobacz także

Czytaj także

Edukacja muzyczna na domowych instrumentach muzycznych?

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 12:15
Czy każdy może grać na instrumencie, i dlaczego tworzenie grup muzycznych dla radości jej członków rozwija mimo wszystko różne inne, ważne umiejętności człowieka? Na te i wiele innych pytań odpowiedział gość "Podwieczorka z Filipem i Leopoldem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zagrajmy z dzieckiem w poszukiwanie skarbów

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2021 15:48
Wiele obiektów przeznaczonych do spędzania wolnego czasu pozostaje zamknięta. Nie zmienia to jednak faktu, że wciąż możemy cieszyć się momentami spędzonymi na dworze. Zwłaszcza teraz, kiedy zza rogu wyłania się wiosna. Jest to zatem idealna okazja to odkrycia nowych gier i zabawach na świeżym powietrzu. Jedną z nich jest Geocaching, o której Filipowi i Leopoldowi opowiada w Podwieczorku Marzena Szychułda.
rozwiń zwiń