Polskie Radio Dzieciom

Edukacja muzyczna na domowych instrumentach muzycznych?

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 12:15
Czy każdy może grać na instrumencie, i dlaczego tworzenie grup muzycznych dla radości jej członków rozwija mimo wszystko różne inne, ważne umiejętności człowieka? Na te i wiele innych pytań odpowiedział gość "Podwieczorka z Filipem i Leopoldem".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Posłuchaj
57:57 4.01. Podwieczorek instrumenty.mp3 Jak rozpocząć grę na domowych instrumentach muzycznych?

- W swoich domach mamy tyle instrumentów o których nie wiemy np. miska, karton lub możemy je wykonać – powiedział Bartosz Miecznikowski z Fundacji Muzyczni Czarodzieje, gość Polskiego Radia Dzieciom dodając, że jeśli ktoś chce rozpocząć swoją przygodę z graniem czy tworzeniem to wystarczy chcieć. Na początku się mylimy i obawiamy się wszystkich pomyłek, ale przecież mamy święte prawo do tego. Jeśli rozpoczynamy coś nowego to naturalne jest, że się mylimy i nie należy się przejmować.

Nad tym - czy w domu też się można dobrze bawić, i jak to zrobić, zastanawiali się Filip z Leopoldem. Może warto zagrać i zaśpiewać? O muzycznym spędzaniu zimowego czasu i o nowej płycie z piosenkami śpiewanymi przez dzieci - opowiadał zwierzakom Bartosz Miecznikowski.

Audycja "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" od poniedziałku do piątku od 18.00 do 19.00.
Prowadzi: Janusz Zadura
Gość:  Bartosz Miecznikowski 
Data emisji: 4.01.2021
Godz. emisji: 18.00.

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!

jo

Zobacz także
Czytaj także

Czym różni się pacynka od kukiełki?

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2020 19:00
Tego jeszcze nie było. Ale ostatnio Filip i Leopold zaprosili do radia Misia, Margolcię i inne telewizyjne zwierzaki. No i tego, kto to wszystko wymyślił.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czym są emocje - czyli jak uspokoić byka

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2020 06:00
Złość, miłość, radość, nienawiść… w codziennym życiu to często właśnie one - emocje, są powodem naszych działań. Siedzą gdzieś głęboko w nas i powodują, że często nie możemy się w ogóle uspokoić. Tak jak ostatnio Filip Karocki Królik - dostał jedynkę z geografii, bo podpowiadał koledze! Dobrze podpowiedział, a dostał jedynkę. Uważał, że to wielce niesprawiedliwe i nie mógł się więc uspokoić. Dlatego Leopold wymyślił rozmowę o emocjach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dobra noc. Czy bycie śpiochem to dobra rzecz?

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2020 11:00
Zaburzenia snu są coraz powszechniejszym problemem. I, jak się okazuje dotyczą nie tylko ludzi, ale czasem i zwierząt - a już na pewno tych radiowych. Jak wiecie, żyjące w naturze lwy często odpoczywają. Może bywają zmęczone? A Lew Leopold Grzywa na pewno też ostatnio był zmęczony bo aż zasnął i to na początku audycji w Polskim Radiu Dzieciom! I co było dalej?
rozwiń zwiń