Polskie Radio Dzieciom

Ciekawostki o okularach w audycji "Leszek i Miś Michaś" [SŁUCHAJ TERAZ]

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2022 09:13
Biega, krzyczy pan Hilary: Gdzie są moje okulary? Szuka w spodniach i w surducie. W prawym bucie, w lewym bucie..." Gdyby bohater wiersza Juliana Tuwima nosił soczewki, to może uniknąłby problemu. Leszek opowie dziś Michasiowi ciekawostki o okularach. Wiedzieliście, że okulary przeciwsłoneczne wynalezione zostały w Chinach już ok. XII w.?
Wiedzieliście, że okulary przeciwsłoneczne wynalezione zostały w Chinach już ok. XII w.?
Wiedzieliście, że okulary przeciwsłoneczne wynalezione zostały w Chinach już ok. XII w.?Foto: Polskie Radio

Te i wiele innych ciekawostek na temat okularów usłyszeć będzie można słuchając dzisiejszej audycji "Leszek i Miś Michaś" w Polskim Radiu Dzieciom od godziny 11.00. Zapraszamy!

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Audycja: Leszek i Miś Michaś (kliknij aby poznać archiwalne audycje)
Prowadzi: Leszek Filipowicz
Data emisji: 5.05.2022

Czytaj dalej:

Audycja "Leszek i Miś Michaś" nadawana jest we wt. Czw. i pt. od 11.00 do 12.00.
Miś Michaś to rówieśnik przedszkolaków, który dużo mówi, ale ma jeszcze więcej pytań. Razem z jego przyjacielem - Leszkiem rozmawiają o dalekich krainach i polskich regionach, o zjawiskach natury, tajemnicach nauki i życiu.

Słuchając różnych perypetii oraz przygód Misia i Leszka poznacie też dalszą rodzinę Michasia z seniorem rodu, na czele. Dziadek Ignacy to sympatyczny podróżnik, wynalazca, bywalec lasów i fabryk... który potrafi odpowiedzieć na wiele trudnych pytań.

W każdym programie nasi bohaterowie zaproponują Wam przepis na super smakołyk, a może także pomysł na zabawę lub kierunek podróży.

Zaprasza Leszek Filipowicz.


 

Zobacz więcej na temat: Miś Michaś okulary
Zobacz także