X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jak „działa” moda?

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2016 12:43
Każdy chce wyglądać modnie, tylko co to znaczy i na czym polega? Kto wyznacza najnowsze trendy?
Jaki strój będzie jednocześnie ciekawy, modny i wygodny?
Jaki strój będzie jednocześnie ciekawy, modny i wygodny?Foto: Glow Images/East News

Wielkimi krokami zbliżają sie wakacje. Pakujemy plecaki, walizki i wyruszamy. Tylko które ubrania zabrać i ile ich będzie nam potrzeba? Być może tymi sprawami zajmują się tylko dorośli i to oni pakują dzieci na wyjazdy. Ale może macie swoje ulubione ubrania, które na pewno chcielibyście zabrać? Co sprawia że właśnie te najbardziej lubicie? Są najwygodniejsze, najładniejsze, a może koleżanki lub koledzy noszą podobne?

A czy wiecie że w dawnych czasach kobietom nie wolno było zakładać spodni? Dziś trudno to sobie wyobrazić, ale  panie borykały się kiedyś z takimi problemami, dlaczego? Bo taka była moda...

Czym właściwie jest moda? Kto ją wymyśla i po co? Czy nie wygodniej byłoby codziennie zakładać takie same ciuchy? Dlaczego ludzie mają w swoich szafach tak dużo ubrań, tak różnych i tak kolorowych? O tym wszystkim porozmawiamy z kostiumografem, projektantem mody męskiej - Panią Emilia Korycką. A pytania zadawać będzie oczywiście: Myszka Fela, w towarzystwie naszych gości: Madzi i Klary.


Audycja "Jak to działa" to spotkanie z Myszą Felą, Ewą oraz dziećmi. Fela to wakacyjna przyjaciółka Ewy, która całe swoje życie podróżowała. Od jakiegoś czasu Fela mieszka w Polskim Radiu Dzieciom. Ponieważ miała bardzo dużo przygód, bardzo dużo widziała i bardzo dużo wie, jest idealnym pomocnikiem w odkrywaniu świata. Bo otaczający nas świat jest niezwykle ciekawy. A najwspanialszymi jego badaczami są dzieci, które są bardzo ciekawe: jak i co działa? Dlaczego góry są wysokie? Skąd się biorą kolory? Po co nam włosy na głowie? Jak działa sen? Szukajcie razem z nami odpowiedzi na te i na wiele innych interesujących pytań. Zaprasza Ewa Gorzelak.

Zapraszamy na audycję "Jak to działa" w każdą sobotę w godzinach 11:00 - 12:00, a szczególnie w sobotę, 18 czerwca.

Zobacz także