Polskie Radio Dzieciom

Jak „działa” moda?

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2016 12:43
Każdy chce wyglądać modnie, tylko co to znaczy i na czym polega? Kto wyznacza najnowsze trendy?
Jaki strój będzie jednocześnie ciekawy, modny i wygodny?
Jaki strój będzie jednocześnie ciekawy, modny i wygodny?Foto: Glow Images/East News

Wielkimi krokami zbliżają sie wakacje. Pakujemy plecaki, walizki i wyruszamy. Tylko które ubrania zabrać i ile ich będzie nam potrzeba? Być może tymi sprawami zajmują się tylko dorośli i to oni pakują dzieci na wyjazdy. Ale może macie swoje ulubione ubrania, które na pewno chcielibyście zabrać? Co sprawia że właśnie te najbardziej lubicie? Są najwygodniejsze, najładniejsze, a może koleżanki lub koledzy noszą podobne?

A czy wiecie że w dawnych czasach kobietom nie wolno było zakładać spodni? Dziś trudno to sobie wyobrazić, ale  panie borykały się kiedyś z takimi problemami, dlaczego? Bo taka była moda...

Czym właściwie jest moda? Kto ją wymyśla i po co? Czy nie wygodniej byłoby codziennie zakładać takie same ciuchy? Dlaczego ludzie mają w swoich szafach tak dużo ubrań, tak różnych i tak kolorowych? O tym wszystkim porozmawiamy z kostiumografem, projektantem mody męskiej - Panią Emilia Korycką. A pytania zadawać będzie oczywiście: Myszka Fela, w towarzystwie naszych gości: Madzi i Klary.


Audycja "Jak to działa" to spotkanie z Myszą Felą, Ewą oraz dziećmi. Fela to wakacyjna przyjaciółka Ewy, która całe swoje życie podróżowała. Od jakiegoś czasu Fela mieszka w Polskim Radiu Dzieciom. Ponieważ miała bardzo dużo przygód, bardzo dużo widziała i bardzo dużo wie, jest idealnym pomocnikiem w odkrywaniu świata. Bo otaczający nas świat jest niezwykle ciekawy. A najwspanialszymi jego badaczami są dzieci, które są bardzo ciekawe: jak i co działa? Dlaczego góry są wysokie? Skąd się biorą kolory? Po co nam włosy na głowie? Jak działa sen? Szukajcie razem z nami odpowiedzi na te i na wiele innych interesujących pytań. Zaprasza Ewa Gorzelak.

Zapraszamy na audycję "Jak to działa" w każdą sobotę w godzinach 11:00 - 12:00, a szczególnie w sobotę, 18 czerwca.

Zobacz także