X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Ojczyzna koni

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2016 21:00
Adaś zastanawia się, dlaczego to o psie czy koniu mówi się: największy przyjaciel człowieka. Dlaczego największym przyjacielem człowieka, nie mógłby być smok?
Audio
  • 06.02.2016 Ojczyzna koni (Świat według Adasia/Polskie Radio Dzieciom)
Ojczyzna koni
Foto: pixabay.com/domena publiczna

Wojtek tłumaczy Adasiowi, że przyjaźń człowieka z psem czy koniem jest trochę inna, niż ta między nimi. Przecież z psem czy koniem, nie da się porozmawiać, a Adaś z Wojtkiem znakomicie się dogadują, bo mówią w tym samym języku. Łączy ich mowa, wyobraźnia i zdolność do abstrakcyjnego myślenia. Wspólnie przecież wymyślają kierunki podróży w programie „Bliskie i dalekie wyprawy smoka z człowiekiem”, a te najbliższe zaprowadzą ich na mongolski step. Po co się tam wybierają, tego dowiecie się z najbliższej audycji. Zapraszamy w sobotni poranek, już od 8.00.

Zobacz także