X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Melson - robot doskonały

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2019 10:00
Litery MEL - to skrót nazwy Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. A więc jeśli na uczelni zaprojektuje się robota humatoidalnego, to zapewne nazwie się go Melson - jest przecież trochę “dzieckiem” tego wydziału. W "Minieurece" poznaliśmy Melsona - robota humanoidalnego
Audio
  • Jakie jest przeznaczenie Melsona - robota humanoidalnego (Mini Eureka/Polskie Radio Dzieciom)_20.11.2019
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Pixabay.com

Melson jest cały niebieski, z plastiku, został wydrukowany na drukarce 3D, ma oczy, twarz i ręce. Został zaprojektowany do udziału w kilku kategoriach zawodów robotycznych, między innymi w sumo. Ma więc także bokserskie rękawice.
W “Minieurece” poznaliśmy Melsona - robota humanoidalnego, który z zawodów International Robotic Competition RoboChallenge 2019 w Rumunii (1-3 listopada 2019),wrócił z trzema nagrodami. Zajął pierwsze miejsce w kategorii Humanoid Robot, drugie miejsce w kategorii Humanoid Sumo oraz został wyróżniony w kategorii Freestyle Showcase. O robocie opowiedzieli Maksymilian Szumowski - twórca projektu i Bartosz Bok z Politechniki Warszawskiej.

Rozmawiał: Artur Wolski
Gość: Maksymilian Szumowski - twórca projektu i Bartosz Bok z Politechniki Warszawskiej
Data emisji: 20.11.2019.
"Mini Eureka" w Polskim Radiu Dzieciom w każdą środę w godz. 17.15 - 17.45.

jo

Zobacz więcej na temat: edukacja Artur Wolski dzieci
Zobacz także

Czytaj także

Czy włosy mogą być chore?

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 11:16
W ”Minieurece” zapytaliśmy ile żyje włos, jak dbać o włosy, żeby zawsze były piękne i zdrowe oraz dzięki jakim badaniom można ocenić stan naszych włosów?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niesłodka strona słodyczy

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2019 16:00
W Polsce na cukrzycę choruje 2,3 miliona osób. Szacuje się, że ich rzeczywista liczba wynosi prawie 3,5 miliona. Czy słodycze można nazywać ”problemem”? Czy w nadmiarze mogą nam zaszkodzić? 
rozwiń zwiń