Polskie Radio Dzieciom

Harfa

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2018 23:35
Ma mnóstwo strun, z których trzeba umiejętnie wydobyć delikatne dźwięki.. Gra na tym instrumencie nie jest łatwa, a w studiu Polskiego Radia Dzieciom gość, który doskonale opanował tę sztukę - Marek Kupiec, harfista.
Audio
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: melnikof/Shutterstock.com

Rozmawiał Marcin Kusy.

Data emisji: 30.10.2018

"Popołudnik" w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 15.00 do 17.00


Polskie Radio Dzieciom to całodobowy program radiowy dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, nadawany w Internecie, w systemie DAB+ oraz przez aplikację Polskiego Radia, skierowany do rodzin z dziećmi z miast, mniejszych miejscowości i wsi. Misją Polskiego Radia Dzieciom jest zachęcanie rodzin do wspólnego spędzania czasu i edukacja przez zabawę.

Stacja emituje program 7 dni w tygodniu przez 24 godziny. Od godz. 7.00 nadawane są audycje dla dzieci, a od godz. 21.00 pasma dla rodziców, w których znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

W audycjach poruszana jest różnorodna tematyka dostosowana w formie i treści do percepcji dzieci oraz pory dnia. W swojej ofercie programowej Polskie Radio Dzieciom ma audycje m.in. o tematyce kulturalnej, artystycznej, przyrodniczej, podróżniczej, sportowej, historycznej i popularnonaukowej.

Polskie Radio Dzieciom, jako jedyne medium na rynku, kierując się misją Polskiego Radia, nie emituje na swojej antenie żadnych reklam. Rodzice mogą zatem czuć się bezpiecznie wiedząc, że ich dzieci nie usłyszą żadnych przekazów podprogowych.


Zobacz także