Polskie Radio Dzieciom

"Detektyw Maurycy Śladek". Jak zrobić pyszne lody?

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2020 12:00
Nasz niestrudzony, radiowy detektyw Maurycy Śladek rozmarzył o tym, żeby zostać lodowym biznesmenem. Kiedy Sąsiadka Malinowska poczęstowała Maurycego lodami śmietankowymi zrozumiał, że takie lody, to wspaniała rzecz i, że będzie je produkował. Czy mu się to udało?
Sorbet śliwkowy
Sorbet śliwkowyFoto: shutterstock.com/Nataliia Leontieva

Śmietanka, cukier i kilka tajemniczych składników potrzebował Maurycy do produkcji wymarzonych lodów? Czy mu się to udało? I po co, razem z Siłaczką i Bulgotem odwiedził Wrocław? 

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Audycja:  Detektyw Maurycy Śladek, czyli o trudnej pracy, z której się dowiemy jak żyją Polacy 
Prowadzi:  Wojciech Słupiński
Data emisji: 24.05.2019
Godzina emisji: 16.00.

Wszyscy lubimy zagadki. Najbardziej fascynujące są te, których rozwiązania nie są takie oczywiste. Detektyw Maurycy Śladek wraz ze swoimi asystentami - Kaczką Siłaczką i Kucharzem Bulgotem - rozwiąże każdą sprawę, która dotyczyć będzie naszej kultury.

Wejdzie do mrocznego zamku, zajrzy pod młyńskie koło, zamiesza w barszczu w poszukiwaniu grzybów, a nawet sprawdzi, gdzie kozy kują, byleby tylko odkryć wszystkie polskie zwyczaje i ciekawostki.
Zaprasza Wojciech Słupiński.

jo

Zobacz więcej na temat: edukacja detektyw
Zobacz także
Czytaj także

Jak zrobić makietę Polski? Wie to niestrudzony Detektyw Śladek

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2020 18:48
Dziś wspaniały detektyw, realizując jeden ze swoich nieprawdopodobnych pomysłów, w myśl zasady #zostańwdomu", przy okazji wykorzystując stół do ping-ponga, zabrał słuchaczy w kolejną niecodzienną podróż. Tak! Z Detektywem Śladkiem taka podróż jest możliwa, nawet bez wychodzenia z domu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Detektyw Śladek". Poznajemy najpiękniejsze parki Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2020 19:48
Niestrudzony Detektyw Polskiego Radia Dzieciom, Maurycy Śladek przemierzył parki Warszawy. Odwiedził m.in. Park Skaryszewski i Pole Mokotowskie w poszukiwaniu lekarstwa na alergie. Nie było to łatwe wyzwanie. Czy mu się udało?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Detektyw Maurycy Śladek w Muzeum Wsi Kieleckiej

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 20:59
Słynny na całe Polskie Radio Dzieciom detektyw Maurycy Śladek ze swoimi przyjaciółmi, odwiedził dziś Kielecczyznę - region leżący między Małopolską, Mazowszem, ziemią lubelską i łódzką. Jakie przygody go tam spotkały i co ciekawego zobaczył w Muzeum Wsi Kieleckiej?
rozwiń zwiń