X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jak zostać garncarzem? Artystyczne lepienie z gliny

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2020 17:00
Podążając za swoimi marzeniami wspaniały detektyw Maurycy Śladek nieustannie szuka dla siebie idealnego planu biznesowego. Tym razem zdecydował, że zajęciem, które przyniesie mu fortunę jest "artystyczne grzebanie" - czyli lepienie z gliny. Maurycy zapragnął zostać garncarzem.
Audio
  • Jak zostać garncarzem? (Detektyw Maurycy Śladek/Polskie Radio Dzieciom)_30.05.2020.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

W realizacji marzeń pomogła Maurycemu Śladkowi nieoceniona przyjaciółka Kaczka Siłaczka, ale również ktoś, kto przeżył nie tylko dwie wojny światowe, ale także wynalezienie pierwszego auta i pierwszego samolotu! Domyślacie się o kogo chodzi? Detektyw zabrał nas też do jednego z bardziej znanych miejsc w Polsce, gdzie do dziś produkuje się wielobarwną ceramikę. Zapraszamy na nową przygodę Maurycego Śladka.

Audycja:  Detektyw Maurycy Śladek, czyli o trudnej pracy, z której się dowiemy jak żyją Polacy 
Prowadzi:  Wojciech Słupiński
Data emisji: 06.06.2019
Godzina emisji: 16.00.

Wszyscy lubimy zagadki. Najbardziej fascynujące są te, których rozwiązania nie są takie oczywiste. Detektyw Maurycy Śladek wraz ze swoimi asystentami - Kaczką Siłaczką i Kucharzem Bulgotem - rozwiąże każdą sprawę, która dotyczyć będzie naszej kultury.

Wejdzie do mrocznego zamku, zajrzy pod młyńskie koło, zamiesza w barszczu w poszukiwaniu grzybów, a nawet sprawdzi, gdzie kozy kują, byleby tylko odkryć wszystkie polskie zwyczaje i ciekawostki.
Zaprasza Wojciech Słupiński.

Zobacz więcej na temat: detektyw edukacja
Zobacz także

Czytaj także

Jak zrobić makietę Polski? Wie to niestrudzony Detektyw Śladek

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2020 18:48
Dziś wspaniały detektyw, realizując jeden ze swoich nieprawdopodobnych pomysłów, w myśl zasady #zostańwdomu", przy okazji wykorzystując stół do ping-ponga, zabrał słuchaczy w kolejną niecodzienną podróż. Tak! Z Detektywem Śladkiem taka podróż jest możliwa, nawet bez wychodzenia z domu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Detektyw Maurycy Śladek w Muzeum Wsi Kieleckiej

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 20:59
Słynny na całe Polskie Radio Dzieciom detektyw Maurycy Śladek ze swoimi przyjaciółmi, odwiedził dziś Kielecczyznę - region leżący między Małopolską, Mazowszem, ziemią lubelską i łódzką. Jakie przygody go tam spotkały i co ciekawego zobaczył w Muzeum Wsi Kieleckiej?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Detektyw Maurycy Śladek". Jak zrobić pyszne lody?

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2020 12:00
Nasz niestrudzony, radiowy detektyw Maurycy Śladek rozmarzył o tym, żeby zostać lodowym biznesmenem. Kiedy Sąsiadka Malinowska poczęstowała Maurycego lodami śmietankowymi zrozumiał, że takie lody, to wspaniała rzecz i, że będzie je produkował. Czy mu się to udało?
rozwiń zwiń