Polskie Radio Dzieciom

Jak zostać garncarzem? Artystyczne lepienie z gliny

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2020 17:00
Podążając za swoimi marzeniami wspaniały detektyw Maurycy Śladek nieustannie szuka dla siebie idealnego planu biznesowego. Tym razem zdecydował, że zajęciem, które przyniesie mu fortunę jest "artystyczne grzebanie" - czyli lepienie z gliny. Maurycy zapragnął zostać garncarzem.
Audio
  • Jak zostać garncarzem? (Detektyw Maurycy Śladek/Polskie Radio Dzieciom)_30.05.2020.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

W realizacji marzeń pomogła Maurycemu Śladkowi nieoceniona przyjaciółka Kaczka Siłaczka, ale również ktoś, kto przeżył nie tylko dwie wojny światowe, ale także wynalezienie pierwszego auta i pierwszego samolotu! Domyślacie się o kogo chodzi? Detektyw zabrał nas też do jednego z bardziej znanych miejsc w Polsce, gdzie do dziś produkuje się wielobarwną ceramikę. Zapraszamy na nową przygodę Maurycego Śladka.

Audycja:  Detektyw Maurycy Śladek, czyli o trudnej pracy, z której się dowiemy jak żyją Polacy 
Prowadzi:  Wojciech Słupiński
Data emisji: 06.06.2019
Godzina emisji: 16.00.

Wszyscy lubimy zagadki. Najbardziej fascynujące są te, których rozwiązania nie są takie oczywiste. Detektyw Maurycy Śladek wraz ze swoimi asystentami - Kaczką Siłaczką i Kucharzem Bulgotem - rozwiąże każdą sprawę, która dotyczyć będzie naszej kultury.

Wejdzie do mrocznego zamku, zajrzy pod młyńskie koło, zamiesza w barszczu w poszukiwaniu grzybów, a nawet sprawdzi, gdzie kozy kują, byleby tylko odkryć wszystkie polskie zwyczaje i ciekawostki.
Zaprasza Wojciech Słupiński.

Zobacz więcej na temat: detektyw edukacja
Zobacz także
Czytaj także

Jak zrobić makietę Polski? Wie to niestrudzony Detektyw Śladek

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2020 18:48
Dziś wspaniały detektyw, realizując jeden ze swoich nieprawdopodobnych pomysłów, w myśl zasady #zostańwdomu", przy okazji wykorzystując stół do ping-ponga, zabrał słuchaczy w kolejną niecodzienną podróż. Tak! Z Detektywem Śladkiem taka podróż jest możliwa, nawet bez wychodzenia z domu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Detektyw Maurycy Śladek w Muzeum Wsi Kieleckiej

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 20:59
Słynny na całe Polskie Radio Dzieciom detektyw Maurycy Śladek ze swoimi przyjaciółmi, odwiedził dziś Kielecczyznę - region leżący między Małopolską, Mazowszem, ziemią lubelską i łódzką. Jakie przygody go tam spotkały i co ciekawego zobaczył w Muzeum Wsi Kieleckiej?
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Detektyw Maurycy Śladek". Jak zrobić pyszne lody?

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2020 12:00
Nasz niestrudzony, radiowy detektyw Maurycy Śladek rozmarzył o tym, żeby zostać lodowym biznesmenem. Kiedy Sąsiadka Malinowska poczęstowała Maurycego lodami śmietankowymi zrozumiał, że takie lody, to wspaniała rzecz i, że będzie je produkował. Czy mu się to udało?
rozwiń zwiń