Polskie Radio Dzieciom

Detektyw Maurycy w poszukiwaniu zdrowego stylu życia

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 10:52
Maurycemu coraz bardziej doskwierało "antywirusowe" siedzenie w domu. I chyba miał rację - ile w końcu można tak siedzieć w zamknięciu? Brak mu było ruchu, robił się coraz większy i większy - siedział i tylko objadał się smakołykami gotowanymi przez Bulgota. Co więc robić z tym fantem? O radę poprosił więc ostatnio swoją asystentkę - Kaczkę Siłaczkę. A ta, jak to robią kaczki, na zdrowie doradziła mu… pływanie.
Kadr z MŚ w pływaniu w południowokoreańskim Gwangju
Kadr z MŚ w pływaniu w południowokoreańskim GwangjuFoto: PAP/EPA/PATRICK B. KRAEMER

Kolejna audycja o przygodach detektywa Maurycego Śladka, to zapis jego przygód w poszukiwaniu zdrowego stylu życia. Usłyszycie jak udała mu się wyprawa na basen, czemu jednak na razie z pływania zrezygnował i po co właściwie - z Kaczką Siłaczką i Kucharzem Bulgotem, odwiedzili Radom.

Audycja: Detektyw Maurycy Śladek, czyli o trudnej pracy, z której się dowiemy jak żyją Polacy 
Prowadzi:  Wojciech Słupiński
Data emisji: 06.03.2021
Godzina emisji: 16.00.

Wszyscy lubimy zagadki. Najbardziej fascynujące są te, których rozwiązania nie są takie oczywiste. Detektyw Maurycy Śladek wraz ze swoimi asystentami - Kaczką Siłaczką i Kucharzem Bulgotem - rozwiąże każdą sprawę, która dotyczyć będzie naszej kultury.

Wejdzie do mrocznego zamku, zajrzy pod młyńskie koło, zamiesza w barszczu w poszukiwaniu grzybów, a nawet sprawdzi, gdzie kozy kują, byleby tylko odkryć wszystkie polskie zwyczaje i ciekawostki.
Zaprasza Wojciech Słupiński.

jo

Zobacz więcej na temat: detektyw
Zobacz także
Czytaj także

Detektyw poszukuje prawdziwego przyjaciela

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 10:00
Maurycy Śladek wpadł na genialny pomysł. Postanowił przygarnąć zwierzę, które pomoże mu w pracy detektywa i jednocześnie będzie mogło być jego prawdziwym przyjacielem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Detektyw Śladek". Poznajemy najpiękniejsze parki Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2020 19:48
Niestrudzony Detektyw Polskiego Radia Dzieciom, Maurycy Śladek przemierzył parki Warszawy. Odwiedził m.in. Park Skaryszewski i Pole Mokotowskie w poszukiwaniu lekarstwa na alergie. Nie było to łatwe wyzwanie. Czy mu się udało?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Miasto Sieradz i piękno starych fotogtafii

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2020 17:12
Fotografia to z greckiego phōtós – światło i gráphō – piszę czyli rysowanie za pomocą światła. To zbiór wielu różnych technik, których celem jest zarejestrowanie trwałego, pojedynczego obrazu właśnie za pomocą światła. Nad fenomenem fotografii zastanawiał się bohater audycji Detektyw Śladek. Do głębszych refleksji nad fotografią skłoniła go wyprawa do rodzinnego Sieradza.
rozwiń zwiń