X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Rośliny ważne dla zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2019 16:45
Pierwszym pokarmem niedźwiedzia po przebudzeniu z zimowego snu często bywa czosnek niedźwiedzi. Jego liście dodają mu energii i pomagają uzupełnić mikroelementy. Jakie rośliny są ważne dla prawidłowego funkcjonowania lisów, chomików, kotów czy psów oraz czym jest świat roślin dla zwierząt, dla których domem jest schronisko?
Audio
  • Dlaczego dla zwierząt mieszkających w schroniskach rośliny są tak bardzo ważne? (Bajkowy ogród/Polskie Radio Dzieciom)_19.10.2019.
Niedźwiedź brunatny w bieszczadzkich górach
Niedźwiedź brunatny w bieszczadzkich górachFoto: shutterstock.com/Szymon Bartosz

Na to i wiele innych pytań odpowiedziała Aleksandra Cukier, rzecznik prasowy Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu. Rozmawiał z nią Pascal Kaczorowski.

Audycja: Bajkowy ogród 
Prowadzi:  Pascal Kaczorowki
Gość: Zygmunt Kącki/Wrocławski Ogród Botaniczny 
Data emisji: 19.10.2019
Godzina emisji: 12.00 – 13.00

Polskie Radio Dzieciom jest całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców.
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje kilkadziesiąt premierowych audycji dla dzieci i rodziców w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. 

Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, zaś wieczorem audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność. Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.
Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Biorąc pod uwagę fakt, iż radio towarzyszy nam na każdym kroku (samochód/ przedszkole/ praca), jest to ogromny potencjał do kształtowania postaw i przekazywania wartości, które są bezcenne, zwłaszcza dla dzieci.

Strona internetowa: www.polskieradiodzieciom.pl
Profil na Facebooku https://www.facebook.com/radiodzieciom/ 
Konto na Instagramie.
Tam można znaleźć więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych.

 

Zobacz także

Czytaj także

Tajemniczy ogród pełen ziół i kwiatów

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2019 15:00
Ogród pachnący ziołami piętrzącymi się na rabatach, różnokolorowe kępy kwiatów, wąskie alejki prowadzące do kolejnych, misternie zadbanych zakątków to ogród jak najbardziej tajemniczy, zaś jego kwiaty pochodzą z różnych stron Polski.
rozwiń zwiń