X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Kwiaciarnia jak ze starej fotografii

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 17:28
Kwiaciarnie to często miejsca pachnące i mieniące się tysiącami barw. W “Bajkowym Ogrodzie” zajrzeliśmy do jednej z nich, do wrocławskiej kwiaciarni, która wygląda jak ze starej fotografii.
Audio
  • Kwiaciarnia jak z dawnych lat (Bajkowy ogród/Polskie Radio Dzieciom)_02.11.2019.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

- Zawsze chciałem pokazać piękno kwiatów, stokrotki czy bylicy, która przecież jest chwastem - mówi o początkach swojej kwiatowej pasji właściciel tego miejsca, Maciej Marszałek. - Przygotowując kompozycję szukam tego wyjątkowego kwiatu. Musi być świeży i piękny. Najlepiej dwubarwny pozwoli połączyć ze sobą różne kolory. A potem myślę jak go najlepiej pokazać, ważne jest czy jest duży, czy mały, i dobieram do niego inne rośliny. - zdradza tajemnice swojej pracy pan Maciej.
W audycji mogliśmy usłyszeć także o tym, które kwiaty dobierać w bukietach i jak najprościej stworzyć kwiatową kompozycję. Więcej w załączonej audycji.

Audycja: Bajkowy ogród 
Prowadzi:  Pascal Kaczorowki
Gość: Maciej Marszałek
Data emisji: 02.11.2019
Audycja "bajkowy ogród" w każdą sobotę w godz. 12.00 – 13.00

--

Polskie Radio Dzieciom, to całodobowa stacja radiowa. To przestrzeń dla dzieci i dorosłych. Od 7.00 prezentowane jest pasmo dla dzieci, a od 21.00 dla dorosłych, w którym znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

W ramówce stacji znajdują się audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i budujące kreatywność dzieci oraz  pasmo wieczorne kierowane do osób dorosłych - kompendium wiedzy w zakresie wychowania, kultury i sztuki.

jo

Zobacz więcej na temat: rośliny ogród florystyka
Zobacz także

Czytaj także

Florystyka - sztuka pełna kwiatów

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2019 10:00
27 kwietnia obchodzimy Dzień Florysty, dlatego z naszym radiowym mikrofonem wybralismy się do jednej z wrocławskich kwiaciarń, aby porozmawiać o sztuce tworzenia bukietów. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tajemniczy ogród pełen ziół i kwiatów

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2019 15:00
Ogród pachnący ziołami piętrzącymi się na rabatach, różnokolorowe kępy kwiatów, wąskie alejki prowadzące do kolejnych, misternie zadbanych zakątków to ogród jak najbardziej tajemniczy, zaś jego kwiaty pochodzą z różnych stron Polski.
rozwiń zwiń