X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Ile tlenu dostarczają lasy naszej planety?

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2020 23:55
Jedna dorosła sosna daje oddychać aż trzem osobom. Lasy Ziemi każdego roku dostarczają mieszkańcom naszej planety połowę zapotrzebowania na tlen. Dzień leśnika i drzewiarza jest wspaniałą okazją,żeby przypomnieć jak bardzo drzewa są nam potrzebne do życia.
Audio
  • Posłuchaj o drzewach, które oczyszczają powietrze, i są domem dla wielu zwierząt (Bajkowy ogród/Polskie Radio Dzieciom)_7.03.2020.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Ian Francis

Drzewa zapobiegają powodziom, dają nam grzyby, maliny i jagody, oczyszczają powietrze, i są domem dla wielu zwierząt.
Święto Leśnika i Drzewiarza, specjalisty od technologii drewna, jest w Polsce obchodzone kilka razy w roku. A w kwietniu świętujemy je w pierwszą niedzielę miesiąca.
Zapraszamy do wysłuchania całości zapisu audycji!

Audycja: Bajkowy ogród 
Prowadzi: Pascal Kaczorowski
Data emisji: 4.04.2019
Audycja "Bajkowy ogród" w każdą sobotę w godz. 12.00 – 13.00

Polskie Radio Dzieciom jest cyfrową oraz internetową, całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców. 
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorami audycje poradnicze, audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych. Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.
Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!

jo

Zobacz więcej na temat: przyroda edukacja przyrodnicza
Zobacz także

Czytaj także

Czy drzewa ze sobą rozmawiają?

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 10:00
W dzisiejszym Bajkowym Ogrodzie wyruszamy w niezwykłą wędrówkę. Posłuchamy fascynujących historii z tajemniczego życia drzew. Poznamy sekrety roślinnego królestwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przyjrzyjmy się glebie z bliska

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019 10:00
5 grudnia każdego roku obchodziliśmy światowy dzień gleby. Jest ona częścią skorupy ziemskiej, żywą jej strukturą. Powstaje na skutek różnych procesów, głównie wietrzenia skał, a w jej wierzchniej warstwie, zewnętrznej, istnieje bardzo bujne życie przyrodnicze
rozwiń zwiń