X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jak dbać o rośliny doniczkowe?

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2020 12:32
Jak wyhodować jadalną odmianę jakiegoś grzyba? Idzie się do sklepu, kupuje się tam grzybnię (to takie strzępki skupione w jednym miejscu, czasem wyglądają trochę jak puch) i po przeczytaniu instrukcji sadzi się ją uważnie pod konkretnym drzewem. W "Bajkowym Ogrodzie" wspomniał o tym Pascal oprowadzając nas po ogrodzie pełnym grzybów.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

Ale grzyby w ogrodzie rosną właściwie same. I trochę tak jest, że same o siebie dbają. Gorzej w życiu mają rośliny doniczkowe, bo są zależne od człowieka i jego troski o nie. 

Posłuchaj
53:41 Dzieci_AAC 2020_09_26-11-59-04.mp3 Jak dbać o rośliny doniczkowe? (Bajkowy ogród/Polskie Radio Dziecim)_26.09.2020.

 


Pascal z ulubioną zabawką Mili - Bellą oprowadził nas po królestwie swoich roślin doniczkowych. Wśród nich rosną Filodendrony, daktylowce kanadyjskie, monstery i różne kaktusy. Jak je pielęgnować, żeby się pięknie rozwijały i cieszyły domowników?
Zapraszamy do wysłuchania całości zapisu audycji.

Audycja: Bajkowy ogród
Prowadzi:
 Pascal Kaczorowski
Data emisji: 26.09.2020
Audycja "Bajkowy ogród" na antenie Polskiego Radia Dzieciom, w każdą sobotę w godz. 12.00 – 13.00

Polskie Radio Dzieciom jest cyfrową oraz internetową, całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców. 
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorami audycje poradnicze, audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.


jo

Zobacz więcej na temat: edukacja przyrodnicza
Zobacz także

Czytaj także

Co jest groźne dla środowiska?

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 10:01
Zwykły mały paluszek. Taka bateria. Wydaje się niegroźna. Zbudowana z elektrod, katody, anody, i jeszcze z elektrolitów, które są żrące. Zawiera także ołów, rtęć i kadm, tak zwane metale ciężkie, niebezpieczne dla zdrowia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego baterii nie można wyrzucać tam gdzie się chce?

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2020 22:00
Wciąż dociera do nas opinia, że warto zbierać baterie i inne elektrośmieci! Uczestnicząc działaniach "Zbieraj z klasą" , dzieci od najmłodszych lat uczą się zachowania proekologicznego.
rozwiń zwiń