Polskie Radio Dzieciom

Dlaczego baterii nie można wyrzucać tam gdzie się chce?

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2020 22:00
Wciąż dociera do nas opinia, że warto zbierać baterie i inne elektrośmieci! Uczestnicząc działaniach "Zbieraj z klasą" , dzieci od najmłodszych lat uczą się zachowania proekologicznego.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Aleksandra Suzi/Shutterstock.com

Jedną z najmłodszych ambasadorek tej szkolnej akcji jest Zosia. W rozmowie z Mariuszem Totoszko, opowiedziała jak rozumie ekologię - dlaczego nie można baterii wyrzucać tam, gdzie się chce oraz co się dzieje z bateriami, kiedy wyrzucimy je do specjalnych pojemników, a także po co w ogóle żyć ekologicznie?


Posłuchaj
22:40 zbieraj z klasą 24.05.mp3 Dlaczego baterii nie można wyrzucać tam gdzie się chce? (Zbieraj z klasą/Polskie Radio Dzieciom)_24.09.2020.

 

Audycja: Zbieraj z klasą
Prowadzi: Justyna Tomańska i Mariusz Totoszko
Data emisji: 24.09.2020
Godzina emisji: 17.15

Wszystkie archiwalne audycje znaleźć można na stronie internetowej Polskiego Radia Dzieciom na stronie audycji "Zbieraj z klasą".

"Zbieraj z klasą" to audycja o ekologii i ochronie środowiska, połączony z akcją o tym samym tytule, którą Polskie Radio Dzieciom objęło patronatem. Audycję prowadzą Justyna Tomańska i Mariusz Totoszko, którzy młodych słuchaczy zachęcają do zbiórki baterii, segregowania śmieci i dbania o naszą matkę-Ziemię.

Polskie Radio Dzieciom to jedyne radio w Polsce, które przez całą dobę nadaje audycje skierowane do dzieci i ich rodziców. Można go słuchać przez odbiorniki cyfrowe DAB+, Internet oraz darmową aplikację na smartfony. Wybrane audycje dla dzieci i rodziców, słuchać można także na platformie Polskiego Radia podcasty.poskieradio.pl oraz w aplikacji Polskiego Radia.

 

jo

Zobacz więcej na temat: ekologia edukacja przyrodnicza
Zobacz także
Czytaj także

Jakie czynniki mają wpływ na zmiany klimatyczne?

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2020 17:00
Międzynarodowy Dzień Ziemi, obchodzony corocznie 22 kwietnia. To bardzo ważne święto dla naszej planety. Celem tego dnia jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody w wielu częściach świata. W tym roku hasłem są "Działania na rzecz klimatu".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Co jest groźne dla środowiska?

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 10:01
Zwykły mały paluszek. Taka bateria. Wydaje się niegroźna. Zbudowana z elektrod, katody, anody, i jeszcze z elektrolitów, które są żrące. Zawiera także ołów, rtęć i kadm, tak zwane metale ciężkie, niebezpieczne dla zdrowia.
rozwiń zwiń