Polskie Radio Dzieciom

Jak dbać o rośliny doniczkowe?

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2020 12:32
Jak wyhodować jadalną odmianę jakiegoś grzyba? Idzie się do sklepu, kupuje się tam grzybnię (to takie strzępki skupione w jednym miejscu, czasem wyglądają trochę jak puch) i po przeczytaniu instrukcji sadzi się ją uważnie pod konkretnym drzewem. W "Bajkowym Ogrodzie" wspomniał o tym Pascal oprowadzając nas po ogrodzie pełnym grzybów.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

Ale grzyby w ogrodzie rosną właściwie same. I trochę tak jest, że same o siebie dbają. Gorzej w życiu mają rośliny doniczkowe, bo są zależne od człowieka i jego troski o nie. 

Posłuchaj
53:41 Dzieci_AAC 2020_09_26-11-59-04.mp3 Jak dbać o rośliny doniczkowe? (Bajkowy ogród/Polskie Radio Dziecim)_26.09.2020.

 


Pascal z ulubioną zabawką Mili - Bellą oprowadził nas po królestwie swoich roślin doniczkowych. Wśród nich rosną Filodendrony, daktylowce kanadyjskie, monstery i różne kaktusy. Jak je pielęgnować, żeby się pięknie rozwijały i cieszyły domowników?
Zapraszamy do wysłuchania całości zapisu audycji.

Audycja: Bajkowy ogród
Prowadzi:
 Pascal Kaczorowski
Data emisji: 26.09.2020
Audycja "Bajkowy ogród" na antenie Polskiego Radia Dzieciom, w każdą sobotę w godz. 12.00 – 13.00

Polskie Radio Dzieciom jest cyfrową oraz internetową, całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców. 
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorami audycje poradnicze, audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.


jo

Zobacz więcej na temat: edukacja przyrodnicza
Zobacz także
Czytaj także

Co jest groźne dla środowiska?

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 10:01
Zwykły mały paluszek. Taka bateria. Wydaje się niegroźna. Zbudowana z elektrod, katody, anody, i jeszcze z elektrolitów, które są żrące. Zawiera także ołów, rtęć i kadm, tak zwane metale ciężkie, niebezpieczne dla zdrowia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dlaczego baterii nie można wyrzucać tam gdzie się chce?

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2020 22:00
Wciąż dociera do nas opinia, że warto zbierać baterie i inne elektrośmieci! Uczestnicząc działaniach "Zbieraj z klasą" , dzieci od najmłodszych lat uczą się zachowania proekologicznego.
rozwiń zwiń