Polskie Radio Dzieciom

”Mały książe” po śląsku?

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 12:16
"Niczym sie niy widzi tak dobrze, jak sercym. To, co nojważniyjsze, tego ôczy niy widzō". "Mały książę" po śląsku? Tego arcytrudnego przekładu podjął się Grzegorz Kulik. Aktualnie nad tłumaczeniem powieści na język góralski pracuje Stanisława Trebunia-Staszel.
Audio
  • "Mały książę" po śląsku na festiwalu "Jemy borówki na polu" (Kulturoteka/Polskie Radio Dzieciom)_25.08.2019.
Mały książę po śląsku
"Mały książę" po śląsku Foto: Maciej Wacławik

W Teatrze "Rabcio" podczas festiwalu "Jemy borówki na polu" mieliśmy okazję posłuchać fragmentów "Małego księcia" w ich wykonaniu. W audycji ”Kulturoteka” dzielimy się swymi zachwytami.

Gośćmi Martyny Chuderskiej w studiu Polskiego Radia Dzieciom byłHania i Tosia – uczestniczki festiwalu ”Jemy borówki na polu”.

Audycja: Kulturoteka 
Prowadzi: Martyna Chuderska
Data emisji: 25.08.2019
Godzina emisji: 17.00

Polskie Radio Dzieciom, to całodobowa stacja radiowa. To przestrzeń dla dzieci i dorosłych. Od 7.00 prezentowane jest pasmo dla dzieci, a od 21.00 dla dorosłych, w którym znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

W ramówce stacji znajdują się audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i budujące kreatywność dzieci oraz  pasmo wieczorne kierowane do osób dorosłych - kompendium wiedzy w zakresie wychowania, kultury i sztuki.


Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.
Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność. PAudycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.
Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Biorąc pod uwagę fakt, iż radio towarzyszy nam na każdym kroku (samochód/ przedszkole/ praca), jest to ogromny potencjał do kształtowania postaw i przekazywania wartości, które są bezcenne, zwłaszcza dla dzieci.

Polskie Radio Dzieciom ma swoją stronę internetową www.polskieradiodzieciom.pl, profil na Facebooku https://www.facebook.com/radiodzieciom/ oraz konto na Instagramie.
Tam można znaleźć więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych.

jo

Zobacz więcej na temat: literatura dziecięca
Zobacz także
Czytaj także

Festiwal Literatury Dziecięcej ”Rabka Festival 2019”

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2019 06:00
W tym roku temat przewodni festiwalu brzmi ”Od gór do morza”. W centrum uwagi będą więc książki, które opowiadają o: drzewach, ptakach, pszczołach, zwierzętach żyjących na ziemi i w morskich głębinach oraz o tym, jak chronić naszą przyrodę. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Opowiadacz "Słowem namaluje"

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2019 06:00
Jego zdaniem opowiadanie i słuchanie baśni to nie tylko sposób spędzania wolnego czasu. Powieści poruszają nasze umysły jak również i serca. Tworzą poczucie więzi wewnątrz grupy a wspólne opowiadanie pomaga w budowaniu poczucia własnej wartości. Rozwinięciem tych słów jest rozmowa w załączonej audycji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Czytanie na dobranoc" na Festiwalu Literatury Dziecięcej w Rabce

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2019 10:00
Jednym ze stałych punktów programu festiwalu w Rabce, od lat jest "Czytanie na dobranoc". W tym roku znakomitej dziecięcej literatury posłuchamy w interpretacji Doroty Segdy, Aleksandry Koniecznej, Jerzego Stuhra i Andrzeja Kruszewicza.   
rozwiń zwiń