X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Najstarszy polski teatr lalek znów otwarty dla widzów

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 08:00
Doczekaliśmy wreszcie miłego czasu, kiedy można znów zasiąść na teatralnej widowni i tak naprawdę - nie on line - podziwiać wystawiane tam spektakle. Dla młodych warszawiaków ten czas jest jeszcze milszy, po kilku latach tułaczki po wielu warszawskich scenach (a nawet po kamienicach)do odnowionej, wyremontowanej przestrzeni najstarszego polskiego teatru lalek przy ulicy Jagiellońskiej, wraca właśnie zespół aktorski teatru Baj.
Teatr Baj
Teatr BajFoto: Dariusz Twardoch

Teatr został założony w 1928. Od 1954 ma ma siedzibę w dawnej synagodze, gmachu Wychowawczym Warszawskiej Gminy Starozakonnych im. Michała Bergsona. W 2014 placówka została odznaczona Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

Przez kilka ostatnich sezonów artystycznych przedstawienia tego teatru można było oglądać w różnych miejscach stolicy, a hasło "Teatr Baj w podróży" (a ostatnio - "w podróży po sieci") zapraszało z teatralnych afiszów. Teraz , jak się zdaje, podróż ta dobiegła końca. O tym czy warto było czekać na koniec odbudowy, jak stary, zabytkowy gmach wypiękniał i jakie atrakcje czekają tam na młodych widzów w "Kulturotece" opowiedziała nam dyrektor tego teatru, Ewa Piotrowska.


Posłuchaj
57:09 Kulturoteka z 21-02-2021.mp3 Najstarszy polski teatr lalek znów otwarty dla widzów (Kulturoteka/PRD)_21.02.2021.

 

Jedną z ważnych, nowych, przestrzeni teatralnych, stała się galeria, w której można już podziwiać wystawę teatralnych lalek które przez ostatnich kilkadziesiąt lat "występowały" w bajowych przedstawieniach. W audycji usłyszeliśmy więc także o tych "kukiełkowych" bohaterach. Po wystawie lalek oprowadził słuchaczy Polskiego Radia Dzieciom kustosz Galerii Lalek - Łukasz Kuczyński.

Audycja "Kulturoteka"  
Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość: Ewa PiotrowskaŁukasz Kuczyński
Data emisji: 21.02.2021.
Godzina emisji: 17:00

Audycja "Kulturoteka" w każdą niedzielę w godz. 17.00 - 18.00

***

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!

Zobacz także

Czytaj także

Trudne życie dziesięciu skarpetek. Premiera w krakowskim teatrze "Groteska" 

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2020 15:57
Zazwyczaj jest tak, że do pralki trafiają we dwie, a potem najczęściej jedna z nich znika, prawda? Też tak macie ze skarpetkami? Justyna Bednarek w docenionej przez czytelników książce "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" już jakiś czas temu dowiodła, że jest to regułą. I nietrudno się z nią nie zgodzić. Bo jest to prawie pewne, że w naszych pralkach jest jakaś dziura, przez którą skarpetki, raz prawe, a innym razem te lewe, uciekają na wolność, udając się w podróż życia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teatr Pinokio w Łodzi zaprasza na "Kwiat Paproci". Spektakl ONLINE

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2021 12:34
Łódzki teatr Pinokio, to miejsce spotkań teatralnych dla dzieci w różnym wieku, ale też scena działań pozateatralnych - warsztatów, ferii, festiwali, koncertów, programów animacyjno-edukacyjnych. W "Kulturotece" zaprosiliśmy do wysłuchania rozmowy dotyczącej "Kwiatu Paproci" - pierwszego w historii tego teatru przedstawienia granego "online".
rozwiń zwiń