!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
Polskie Radio Dzieciom

Co w Zamku piszczy?

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2020 10:00
Chcielibyście otworzyć szkatułkę księżniczki, a może marzycie o tym, żeby znaleźć skarb królewicza? W "Kulturotece" zaglądamy do Zamku Królewskiego w Warszawie, w poszukiwaniu tajemnic i niespodzianek."Szkatułka księżniczki, skarb królewicza" to cykl warsztatów dla dzieci do 7 roku życia, a najbliższe spotkanie pod hasłem "Karnawał Zwierząt" odbędzie się już 18 stycznia.
Audio
  • Szkatułka księżniczki, skarb królewicza” - rozmowa o warsztatach dla dzieci w Zamku Królewskim w Warszawie (Kulturoteka/Polskie Radio Dzieciom)_12.01.2020.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

- Dużo pozłacanych ścian, meble i piękne posadzki, Zamek Królewski to coś wspaniałego. Stanowi naturalną scenografię do opowieści o dawnych, dawnych czasach - uważa Maria Reif, która w ramach Fundacji Art przygotowuje te warsztaty. A nie są to wyłącznie dziecięce spotkania, nawet rodzice będą mogli odegrać małe role aktorskie. 

W "Kulturotece" usłyszec można także krótką recenzję "Marony - psiej opowieści", wzruszającego filmu animowanego, docenionego przez widzów 6. Międzynarodowego Festiwalu "Kino Dzieci".
Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Audycja "Kulturoteka"
Gość: Maria Reif, Zamek Królewski 
Data emisji: 12.01.2020
Godzina emisji: 17:00
Audycja "Kulturoteka" w każdą niedzielę w godz. 17.00 - 18.00.

Polskie Radio Dzieciom, to całodobowa stacja radiowaCotygodniowo stacja emituje pond 130 premierowych audycji publicystycznych, muzycznych, rozrywkowych i audycji o tematyce kulturalnej. Od 7.00 prezentowane jest pasmo dla dzieci, a od 21.00 dla dorosłych, w którym znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.


jo

Zobacz więcej na temat: literatura dziecięca dzieci
Zobacz także
Czytaj także

Spacer po Operze Wrocławskiej

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 08:00
Tradycje operowe we Wrocławiu sięgają pierwszej połowy XVII stulecia. Już wtedy miasto odwiedzały wędrowne zespoły, zapoznając publiczność z nowinkami teatralnymi i operowymi. W dzisiejszej "Kulturalnej Strefie" zajrzeliśmy do zakamarków wrocławskiej opery.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Lilana" - opowieść o pięknym miejscu w środku lasu 

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2020 15:00
Lilana - wioska, prawie jak każda inna, tyle, że w środku lasu pełnego magii i tajemnic. Natalia to mieszkająca tam dziewczynka. Z rodzicami, małym bratem, a nawet psem. Niby zwyczajni. Tylko, że mama maluje obraz za obrazem, a pies boi się walizek. 
rozwiń zwiń