X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Opowieści ludów świata o Pakistanie

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2018 14:00
Audio
  • "Opowieści ludów świata" o Pakistanie. Anna Wójcikiewicz 17.03.2018

Odwiedzimy państwo, które choć ma zaledwie 71 lat posiada różnorodną i prastarą kulturę. Współczesny Pakistan jest jednym z najmłodszych krajów Azji. Powstał w 1947 roku po podziale brytyjskich kolonii na Republikę Indii i Islamską Republikę Pakistanu. W roku 1971 odłączył się od niej natomiast niepodległy Bangladesz. Położenie Pakistanu między Iranem i Afganistanem, a Indiami i Chinami sprawia, że jest to kraj łączący dwie strefy: Europę i Bliski Wschód z kontynentalną Azją. Przez Pakistan prowadzi legendarna lądowa trasa kupiecka do Indii tzw. Droga Południowa jak również równie legendarny szlak Karakorum Highway, fragment antycznego Jedwabnego Szlaku, łączący Chiny z Pakistanem. Ale to nie wszystko... Na dalszą część opowieści zaprasza Anna Wójciekiewicz.

 

Zapraszamy na audycję "Opowieści ludów świata” w Polskim Radiu Dzieciom w każdą sobotę od 9.00 do 10.00

 

jo

Zobacz także