X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Wędrówka po Chinach i Indiach

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2018 15:30
Powędrujemy starodawnym jedwabnym szlakiem przez strome wąwozy najwyższych gór Świata do rozciągających się u ich podnóży odległych prowincji Chin i Indii.  
Audio
  • Wędrówka jedwabnym szlakiem w "Opowieściach ludów świata" 24.03.2018

Jedwabny szlak to dawna droga handlowa łącząca Chiny z Europą i Bliskim Wschodem. Wiodła aż do Indii. Przebiegała wzdłuż północnego krańca Kotliny Kaszgarskiej, doliną rzeki Tarym. Wzdłuż traktu w oazach powstawały zamki otoczone malowniczymi ogrodami, będące przystankami w długiej podróży przez jałową pustynię.

Karawany kupieckie wędrowały nim od III w. p. n e. do XVII w n.e. Był jedną z najważniejszych dróg lądowych w starożytnej Azji. Największy rozkwit Jedwabnego Szlaku rozpoczął się w I wieku p.n.e., kiedy Rzymianie zakochali się w chińskim jedwabiu. Oprócz jedwabiu do Europy sprowadzano wówczas także cenioną, chińską porcelanę i papier, za co płacono chińczykom złotem, winogronami z winnic Imperium Rzymskiego albo perfumami, z których słynął Bliski Wschód. Często uważano, że jedwabny szlak jest darem bogów. Ale to nie wszystko... Na dalszą część opowieści zaprasza Anna Wójcikiewicz.

 Zapraszamy na audycję "Opowieści ludów świata” w Polskim Radiu Dzieciom w każdą sobotę od 9.00 do 10.00 

jo

 

Zobacz także