X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Wędrówka śladem dawnych baśni islandzkich

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2019 12:15
W tym tygodniu w ”Opowieściach ludów świata” wybraliśmy się w podróż po tajemniczej nordyckiej krainie na granicy koła podbiegunowego. Odwiedziliśmy Islandię czyli wietrzną i zimną Krainę Lodu - bo to oznacza jej nazwa.
Audio
  • Śladem dawnych baśni islandzkich (polskie Radio Dzieciom/Opowieści ludów świata)_31.08.2019
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Kultura Islandii jest mieszanką tradycji i wierzeń nordyckich, skandynawskich i celtyckich, a dzika, niesamowita moc natury od początku była najważniejszą siłą, z którą ludzie żyjący tu musieli się liczyć.

Zapraszamy na wędrówkę śladem dawnych baśni islandzkich. 

--

Rozmawiała:  Anna Wójcikiewicz
Data emisji: 31.08.2019
Godzina emisji: 9.00.
Audycja Opowieści ludów świata w każda sobotę w godz. 9.00 - 10.00

--

Polskie Radio Dzieciom, to całodobowa stacja radiowa. To przestrzeń dla dzieci i dorosłych. Od 7.00 prezentowane jest pasmo dla dzieci, a od 21.00 dla dorosłych, w którym znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

W ramówce stacji znajdują się audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i budujące kreatywność dzieci oraz  pasmo wieczorne kierowane do osób dorosłych - kompendium wiedzy w zakresie wychowania, kultury i sztuki.

jo

Zobacz więcej na temat: podróże bajki dla dzieci
Zobacz także

Czytaj także

Bajki z krainy wielu wód

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2019 14:00
Zapraszamy was do państwa w północno-wschodniej części Ameryki Południowej, położonego nad Oceanem Atlantyckim, które sąsiaduje z Brazylią, Gujaną i Gujaną Francuską. To część regionu Amazonii, ”Kraina wielu wód”, bowiem na obszarze Surinamu znajduje się wiele rzek i strumieni należących do dorzecza tej największej rzeki świata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Baśnie krain bałtyckich

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2019 12:15
Odwiedziliśmy kraje, położone we wschodniej części Morza Bałtyckiego, czyli Litwę, Łotwę i Estonię. Bardzo dawno temu w okresie wielkiej wędrówki ludów przybyły tu i osiedliły się plemiona: ugrofińskie, bałtyckie i słowiańskie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Baśnie ludów północy

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2019 11:00
Dziś powędrowaliśmy na północ by odwiedzić Norwegię i Finlandię. To państwa w których można podziwiać jedno z najpiękniejszych zjawisk przyrodniczych na niebie - zorzę polarną.
rozwiń zwiń