Polskie Radio Dzieciom

Bajki z krainy wielu wód

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2019 14:00
Zapraszamy was do państwa w północno-wschodniej części Ameryki Południowej, położonego nad Oceanem Atlantyckim, które sąsiaduje z Brazylią, Gujaną i Gujaną Francuską. To część regionu Amazonii, ”Kraina wielu wód”, bowiem na obszarze Surinamu znajduje się wiele rzek i strumieni należących do dorzecza tej największej rzeki świata.
Audio
  • Posłuchaj bajek z krainy wielu wód (Opowieści ludów świata/Polskie Radio Dzieciom)_14.09.2019.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Nazwa państwa pochodzi od indiańskiego plemienia Surinen, jednego z rdzennych ludów zamieszkują̨cych tę krainę̨. Dziś zamieszkują tu potomkowie niewolników z Afryki Kreole, Marooni oraz przybysze z Azji: Hindusi, Jawajczycy i Chińczycy. Posłuchajcie bajek tej niezwykłej mieszanki kulturowej.

--

Rozmawiała:  Anna Wójcikiewicz
Data emisji: 14.09.2019
Godzina emisji: 9.00.
Audycja Opowieści ludów świata w każda sobotę w godz. 9.00 - 10.00

--

Polskie Radio Dzieciom, to całodobowa stacja radiowa. To przestrzeń dla dzieci i dorosłych. Od 7.00 prezentowane jest pasmo dla dzieci, a od 21.00 dla dorosłych, w którym znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

W ramówce stacji znajdują się audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i budujące kreatywność dzieci oraz  pasmo wieczorne kierowane do osób dorosłych - kompendium wiedzy w zakresie wychowania, kultury i sztuki.

jo

Zobacz więcej na temat: podróże bajki dla dzieci
Zobacz także
Czytaj także

Wyprawa Smoka i Wojtka na nadbałtycką plażę

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2018 09:00
Smok Adaś i Wojtek wybrali się na nadbałtycka plażę. Nad samym morzem strasznie wiało zimnym, arktycznym powietrzem. Rozgrzali się więc ciepłą herbatą prosto z termosu i postanowili poszukać skarbów zakopanych w piasku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Szlakiem cygańskich bajek i legend

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2019 15:00
Romowie to największa mniejszość narodowa Europy. Nie posiadają własnego państwa bo jest to lud wędrowny, jednak w wielu miejscach Europy od dawna już zakazano im wędrówek więc w naszych czasach są zmuszeni do mieszkania na stałe w jednym miejscu i porzucenia swego pradawnego zwyczaju.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Świat bajek marokańskich

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 15:00
Dziś podążyliśmy szlakiem dawnych opowieści z niezwykłego górzystego kraju położonego w północno-zachodniej Afryce nad Oceanem Atlantyckim i Morzem Śródziemnym. Zawitamy do Królestwa Marokańskiego, czyli Maroko.
rozwiń zwiń