Polskie Radio Dzieciom

Wędrówka śladem kenijskich bajek

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2024 09:33
Jeśli pamiętacie wędrówkę po najszerszym okręgu naszej planety czyli równiku, zaczęliśmy w Afryce, a dziś dotarliśmy tam, skąd wyruszyliśmy czyli znowu do czarnego lądu. Przebyliśmy więc bajkową drogę dookoła świata. 
Audio
  • Posłuchaj kenijskich bajek i legend (Opowieści ludów świata/Polskie Radio Dzieciom)_28.03.2020.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Równik jest kołem dzielącym kulę ziemską na dwie półkule, północną i południową. Jego długość wynosi 40075 km. Przebija kontynentalne i wyspiarskie terytoria ponad 15 państw.
Na początku naszej równikowej podróży odwiedziliśmy Rwandę w sercu afrykańskiego kontynentu, a teraz zawitamy do innego, niezwykłego kraju do Kenii. Zapraszamy na wędrówkę śladem kenijskich bajek. 

Audycja: Opowieści ludów świata
Prowadziła:  Anna Wójcikiewicz
Godzina emisji: 9.00.

Audycja Opowieści ludów świata w każdą sobotę w godz. 9.00 - 10.00

**

Polskie Radio Dzieciom jest cyfrową oraz internetową, całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców. 
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci,  wieczorami audycje poradnicze, audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

jo

Zobacz więcej na temat: opowiadanie podróże
Zobacz także
Czytaj także

Wędrówka śladem Rwandyjskich pradawnych opowieści

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2020 14:46
Przekroczyliśmy równik dzielący ziemię na dwie półkule: północną i południową by zawędrować przez jedno z najmniejszych, ale i najbardziej malowniczych państw czarnego lądu. Odwiedziliśmy Rwandę leżącą w samym sercu afrykańskiego kontynentu, zwaną krainą tysiąca wzgórz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Opowieści mieszkańców kolumbijskiej i ekwadorskiej Amazonii

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2020 14:57
Zabieramy Was na dalszy ciąg wędrówki wzdłuż równika po środku kuli ziemskiej. W audycji "Opowieści ludów świata" odwiedziliśmy największy las równikowy na świecie czyli region Amazonii w Ameryce Południowej. Zawitaliśmy do jej części, która znajduje się w południowej Kolumbii i w Ekwadorze.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polinezyjskie powieści w "Opowieściach ludów świata"

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 15:58
Gdzieś daleko od nas, za ekwadorskim archipelagiem Galapagos i atolem Palmera leży wyspa Nauru. Ten mały kawałek lądu, jest, po Monako i Watykanie, najmniejszym krajem świata. Od równika dzieli go tylko kilkadziesiąt kilometrów, a każdy ląd, który jest tak blisko "linii" dzielącej planetę na dwie półkule, znajduje się przecież w życiodajnej, najbardziej nasłonecznionej, części Ziemi. Rośliny, które tam rosną rozmnażają się i owocują szybciej niż gdziekolwiek indziej na świecie. 
rozwiń zwiń