Polskie Radio Dzieciom

"Mali strażnicy dzikiego królestwa". Wyprawa 134. Na tropie włochatego olbrzyma

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2020 18:11
Zapraszamy na mrożącą krew w żyłach przygodę do Muzeum Geologicznego w Warszawie. Razem z panem Robertem Bronowiczem - paleontologiem, poznawaliśmy tajemnice życia mamuta włochatego. 
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: Krystian Tyrański

Jeżeli chcecie dowiedzieć się, jak wyglądał włochaty olbrzym, gdzie żył, jaką miał misję, jakich miał kuzynów i sąsiadów - posłuchajcie. Oto przygoda odkrywająca skarby przyrody epoki lodowcowej.


Posłuchaj
24:44 Mali Strażnicy - 8 sierpnia.mp3 08.08.2020 (Polskie Radio Dzieciom / Mali strażnicy dzikiego królestwa)

 

Audycję prowadził Krystian Tyrański.

Data emisji: 08.08.2020

Godzina emisji: 17:10

 "Mali strażnicy dzikiego królestwa" w Polskim Radiu Dzieciom, w każdą sobotę o godz. 17.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz także
Czytaj także

"Mali strażnicy dzikiego królestwa". Wyprawa 132. Ogrodowe safari

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2020 18:11
W Słonecznie Dzikim Ogrodzie odbyło się niezwykłe safari. Na przyrodnicze obserwacje przybyły dzieci: Zuzia, Weronika, Michalinka i Staś. Obserwowaliśmy motyle, trzmiele, pająki i smakowaliśmy owoce zerwane z krzaków. Do dzikiej bazy dotarł także raport Ani i Maćka, którzy z rodzicami trwają w Dzikiej Odysei Ekspedycji Pionierów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Mali strażnicy dzikiego królestwa". Wyprawa 133. Tajemnice lodowej sawanny

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2020 18:11
To była niezapomniana wyprawa do Muzeum Geologicznego w Warszawie. Razem z panem Robertem Bronowiczem - paleontologiem, poznawaliśmy tajemnice zaginionego królestwa lodowcowej sawanny, po której chodziły kiedyś mamuty, nosorożce i lwy jaskiniowe.
rozwiń zwiń