Polskie Radio Dzieciom

Wyprawa 49. Dzikie życie w leśnej strudze

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2018 19:15
To było badawcze safari w Dziecięcym Parku Narodowym Leśnej Strugi. Wojtek, Piotr i Tata Janusz zaprosili pana Grzegorza - profesora z zakładu badania środowiska i przeprowadzili badania czystości meandrującej rzeczki. Nasi dzielni bohaterowie odnaleźli w terenie wiele wodnych żyjątek, a później udali się do laboratorium.
Audio
  • 10.11.18 Wyprawa 49. Dzikie życie w leśnej strudze
Dzikie życie w leśnej strudze
Dzikie życie w leśnej strudzeFoto: Krystian Tyrański

Data emisji: 17.11.2018

Audycję prowadził Krystian Tyrański

 "Mali strażnicy dzikiego królestwa" w Polskim Radiu Dzieciom, w każdą sobotę o godz. 17.00.


Zobacz także
Czytaj także

Wyprawa 47. Wilcze safari

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2018 15:15
Razem z dziećmi ze Szkoły Podstawowej Nr 16 w Warszawie wyruszyliśmy do Kampinoskiego Parku Narodowego by zgłębiać tajemnice wilczego życia. Nasza przygoda rozpoczęła się w szkolnej szatni. Posłuchacie jak trzeba się ubrać wyruszając w jesienną podróż i co ze sobą zabrać do jedzenia, by mieć dużo energii. Mali bohaterowie przeszli wilczą próbę w terenie. Zapraszamy na szkolne safari.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wyprawa 48. Wilcza przygoda

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2018 21:15
Podczas safari do Kampinoskiego Parku Narodowym dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 16 w Warszawie poznawały ciekawostki dzikiego świata. Pani Beata – pracownik parku – dzieliła się wieloma odkryciami i zaprosiła nas na wilcze polowanie. Posłuchajcie historii o wiewiórkach, sójkach, łosiach, jeleniach, gronostajach i czerwonym kapturku, który zjadł wilka i babcię! Zapraszamy na szkolne safari.
rozwiń zwiń