Polskie Radio Dzieciom

"Mali strażnicy dzikiego królestwa". Wyprawa 227. Historia słonia leśnego i pradawnych lasów

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2022 23:57
Stolica naszego kraju jest wyjątkowa. Jako jedna z trzech stolic wszystkich państw na naszej planecie znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie z parkiem narodowym. To oznacza, że Warszawa znajduje się tuż przy Szlaku Dzikiej Odysei wiodącym przez wszystkie dwadzieścia trzy polskie parki narodowe.
Kampinoski Park Narodowy
Kampinoski Park NarodowyFoto: Anna Andrzejewska

Jeżeli przyjedziecie do Kampinoskiego Parku Narodowego, to prawdopodobnie wiedziecie do Warszawy. Nie możemy jej zatem pominąć, trzeba ją na nowo odkryć. Pomogą nam w tym pracownicy Muzeum Ziemi w Warszawie, którzy w tym roku świętują sześćdziesiątą rocznicę odkrycia słonia leśnego.  

Jesteście w stanie sobie wyobrazić, że kiedyś po terenie naszego kraju chodziły słonie? Słoń leśny zasiedlał Europę przez cały plejstocen, a największy okaz znaleziono w Polsce. Szczątki słonia leśnego, nosorożca leśnego, tura leśnego, a nawet cyklopa można zobaczyć w Muzeum Ziemi w Warszawie.  

Czy można pomylić słonia z jednorożcem, a mamuta z jednookim olbrzymem? O tym w audycji „Mali strażnicy Dzikiego Królestwa na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Zapraszamy do wysłuchania!

Posłuchaj
59:35 [DAB]Dzieciom (PCM) 10 wrzesień 2022 17_00_32_MSK10.mp3 10.09.2021 (Polskie Radio Dzieciom / Mali strażnicy dzikiego królestwa)

Czytaj dalej:

Audycję przygotował i prowadził Krystian Tyrański.

Data emisji: 10.09.2022

Godzina emisji: 17:00

 "Mali strażnicy dzikiego królestwa" w Polskim Radiu Dzieciom, w każdą sobotę o godz. 17.00.


***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także