Polskie Radio Dzieciom

"Teatru w domu" prosto z desek Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2020 18:00
Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu od trzydziestu lat jest ważnym punktem na mapie tego miasta i nie tylko. Propozycje teatralne dla dzieci i młodzieży, koncerty, czy warsztaty twórcze sprawiają, że placówka na co dzień tętni życiem. Ale i w ostatnich dniach, w czasie, kiedy nie ma możliwości zapraszania widowni do teatru, Centrum Sztuki znalazło sposób, aby towarzyszyć swoim odbiorcom realizując projekt "Teatr w domu".
Audio
  • Posłuchaj rozmowy z Jerzym Moszkowiczem, dyrektorem poznańskiego Centrum Sztuki Dziecka
Spektakl Karmelek Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu
Spektakl "Karmelek" Centrum Sztuki Dziecka w PoznaniuFoto: mat.pras.

Od kilku tygodni, we wtorki i soboty, na stronach internetowych Centrum Sztuki Dziecka można było oglądać nagrane wcześniej sztuki teatralne: "Karmelka" Marty Guśniowskiej, czy "Chodż na słówko" Maliny Prześlugi. - Przywiązywaliśmy wagę do tego, żeby te przedstawienia rejestrować w dobrej jakości i teraz okazuje się to bardzo potrzebne - zauważył Jerzy Moszkowicz dyrektor Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Projekt został przyjęty przez widzów z entuzjazmem. "Karmelka" obejrzały nawet dzieci mieszkające na Krecie.

W teatrze na widowni może zasiąść tylko kilkadziesiąt osób, tymczasem ten spektakl został obejrzany przez tysiące osób. I to pomimo tego (a może właśnie dlatego), że na przedstawienia Centrum Sztuki Dziecka trzeba się "wybrać" - zasiąść przed komputerem o konkretnych godzinach w wybrane dni tygodnia, bo tylko wtedy są udostępniane. - Mieliśmy kilka pytań o to, jak to możliwe, że pomimo zamknięcia teatrów gramy przedstawienie "na żywo". To znaczy, że ułuda teatru działa - cieszy się gość Martyny Chuderskiej w audycji "Kulturalna strefa" w Polskim Radiu Dzieciom.
Więcej o projekcie na stronie Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Audycja: "Kulturalna strefa" 
Data emisji: 21.04.2020.
Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość: Jerzy Moszkowicz/Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu
Godzina emisji: 21:00
Audycja w każdą niedzielę w godz. 21.00 - 22.00.

"Kulturalna strefa" Polskim Radiu Dzieciom to audycja dla dorosłych, poświęcona wydarzeniom kulturalnym i szeroko pojmowanej kulturze, wywiady z artystami, pisarzami, muzykami.

Polskie Radio Dzieciom jest całodobową, cyfrową oraz internetową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców.
Cotygodniowo stacja nadaje ponad 130 premierowych audycji w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. 
Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorami audycje poradnicze, publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.
Poprzez audycje pełne dźwięków, program ten wpływa na rozwój wyobraźni, buduje w dziecku kreatywność i wzbogaca wiedzę o świecie.
To bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!

jo

Zobacz więcej na temat: spektakl literatura dziecięca
Zobacz także
Czytaj także

Z głową w chmurach czyli o żyrafie, która szukała deszczu - premiera

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2019 15:00
”Jesteśmy w Teatrze Andersena. Proszę siąść wygodnie, oglądać spektakl, a na końcu – bić brawo!” - taką zachętę przed każdą sztuką teatralną mogą usłyszeć widzowie teatru Andersena w Lublinie. W ”Kulturotece” usłyszeć można było relację z premiery przedstawienia, bardzo ciepło przyjętego przez dzieci i dorosłych: ”Z głową w chmurach czyli o żyrafie, która szukała deszczu”.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Dzikie łabędzie" – premiera w teatrze Groteska w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2020 10:28
To jeden z najbardziej znanych utworów Hansa Christiana  Andersena. Poetycka, nasycona elementami grozy baśń. Jest to historia braci królewiczów  i ich siostry Elizy skrzywdzonych przez złą macochę. "Dzikie łabędzie" - historia  o siostrzanej miłości i o tym, że dla tych, których kochamy warto poświęcić wszystko, została przeniesiona na scenę przez artystów krakowskiego teatru Groteska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak mówić dzieciom o trudnej przeszłości. "Rutka" - premiera w teatrze Arlekin w Łodzi

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2020 11:13
Pewnego dnia mieszkająca na łódzkich Bałutach Zosia spotyka na podwórku dziewczynkę o imieniu Rutka. Wyrusza z nią w podróż w czasie. Kim jest Rutka? Gdzie są jej rodzice i gdzie właściwie leży Diamentowa Planeta?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zbliż się do Kultury - spektakle bez wychodzenia z domu

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2020 19:08
W dzisiejszej audycji zachęcaliśmy do wypełnienia czasu "kwarantanny" spektaklami teatralnymi, filmami i zdarzeniami kulturalnymi, które z powodu obowiązujących obostrzeń możemy znaleźć w telewizji i w internecie.
rozwiń zwiń