X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Bajki z ekologicznym przesłaniem

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2020 11:00
Bolek i Lolek, Królewna Śnieżka, Tomcio Paluch… to bajki znane i lubiane przez dzieci. Należą one do baśniowej klasyki i są bardzo edukacyjne. Czy również ekologicznie?
Jak zapewnia pomysłodawca projektu Tuk Tuk Cinema, Bolek i Lolek to bajka bardzo uniwersalna
Jak zapewnia pomysłodawca projektu Tuk Tuk Cinema, "Bolek i Lolek" to bajka bardzo uniwersalnaFoto: youtube.com

 

Posłuchaj
61:40 Dzieci_AAC 2020_11_05-16-57-31.mp3 Bajki z ekologicznym przesłaniem  (Zbieraj z klasą/Polskie Radio Dzieciom)_5.11.2020.

 W audycji "Zbieraj z klasą" autorzy podjęli się trudnego zadania - analizy bajek pod kątem zachowań proekologicznych. Czy wiecie, że w kreskówce o Bolku i Lolku chłopcy zawsze po sobie sprzątali - na biwaku, czy na wycieczce? 

Taka ekologia przemycana w filmach dla dzieci na pewno kształtuje dziecięce zachowania. Warto więc przy okazji oglądania takich historii znaleźć w nich coś, co może mieć związek z ekologią - na pewno przyda się wam na przyszłość.

Audycja: Zbieraj z klasą
Prowadzi: Justyna Tomańska i Mariusz Totoszko
Data emisji: 5.11.2020
Godzina emisji: 17.15

Wszystkie archiwalne audycje znaleźć można na stronie internetowej Polskiego Radia Dzieciom na stronie audycji "Zbieraj z klasą".

"Zbieraj z klasą" to audycja o ekologii i ochronie środowiska, połączony z akcją o tym samym tytule, którą Polskie Radio Dzieciom objęło patronatem. Audycję prowadzą Justyna Tomańska i Mariusz Totoszko, którzy młodych słuchaczy zachęcają do zbiórki baterii, segregowania śmieci i dbania o naszą matkę-Ziemię.

Polskie Radio Dzieciom to jedyne radio w Polsce, które przez całą dobę nadaje audycje skierowane do dzieci i ich rodziców. Można go słuchać przez odbiorniki cyfrowe DAB+, Internet oraz darmową aplikację na smartfony. Wybrane audycje dla dzieci i rodziców, słuchać można także na platformie Polskiego Radia podcasty.poskieradio.pl oraz w aplikacji Polskiego Radia.


jo


Zobacz więcej na temat: ekologia edukacja przyrodnicza
Zobacz także

Czytaj także

Jak sprzątnąć świat, któremu szkodzą elektrośmieci?

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2020 13:41
Rękawiczki lateksowe, foliowe torebki, maseczki - o tych śmieciach szczególnie teraz, kiedy szaleją wirusy, mówi często i głośno. Ale, czy "elektrośmieci" - zużyty sprzęt elektroniczny, to naprawdę taki duży problem?
rozwiń zwiń

Czytaj także

DYI - czyli ekologiczne "zrób to sam". Ekologiczne, domowe porządki

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2020 11:00
Olejek zapachowy, własnoręcznie zrobiony płyn do czyszczenia, albo odświeżacz powietrza. Wiecie jak je samemu wykonać w domu? Autorzy audycji wrócili do tematu, który, jak się zdaje, nasi słuchacze lubią najbardziej jak w warunkach domowych z użyciem ekologicznych składników przygotować substancje, które pomogą w codziennych porządkach.
rozwiń zwiń