Polskie Radio Dzieciom

"Co nam w duszy gra". Paula Powroźnik, Ygor Przebindowski, Darek Dusza i Krzysztof Logan Tomaszewski

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2022 23:55
24 października to bardzo ważna data dla wokalistki i songwriterki Pauli Powroźnik, wydającej pod pseudonimem artystycznym AURA.Tego dnie ukazała się długo wyczekiwana debiutancka płyta "Szczeliny". AURA. Miała już okazję dać się poznać publikując single, zapowiadające album takie jak: "Rozerwani", "Jutro nie znamy się" czy duet z Mikołajem Macioszczykiem "Jeśli to sen".
Paula Powroźnik w studiu Polskiego Radia Dzieciom
Paula Powroźnik w studiu Polskiego Radia DzieciomFoto: Polskie Radio Dzieciom

AURA. zabiera nas w niezwykle osobistą, muzyczną podróż ukazując, co kryje się w jej myślach i w sercu. To projekt muzyczny dokładnie przemyślany, AURA. zamknęła na płycie osobiste doświadczenia, dojrzałe refleksje oraz spojrzenie na relacje z perspektywy zarówno bohatera, jak i obserwatora, tworząc przestrzeń muzyczną dla siebie i emocji, z którymi chciała się rozliczyć. Każda z tych ośmiu historii przenosi słuchacza do kameralnego, osobistego świata pełnego szczerości.

Ygor Przebindowski i Adam Dobrzyński Ygor Przebindowski i Adam Dobrzyński

W Plenerowym Studiu zasiądą Ygor Przebindowski, który nagrał album "Powidoki/Portrety - Miron Białoszewski" jako hołd dla słynnego poety i prozaika, którego setna rocznica urodzin przypada w tym roku, a także Darek Dusza - legendarny autor tekstów, największych przebojów m.in Shakin Dudiego. Powrócił całkiem przed chwilą ze swoim nowym projektem Darek Dusza i Demony. (Wywiad rejestrowany był w jego domu na Śląsku Cieszyńskim).

Darek Dusza z autorem audycji Darek Dusza z autorem audycji

Odwiedzimy także konstancińskie włości Krzysztofa Logana Tomaszewskiego w związku z premierą jego drugiej w tym roku książki i piosenki napisanej dla braci Zielińskich (Jacka i Andrzeja) z zespołu Skaldowie

Krzysztofa Logan Tomaszewski i Adam Dobrzyński Krzysztofa Logan Tomaszewski i Adam Dobrzyński

Posłuchaj

127:12 Radio Dzieciom 2022_11_21-23-00-01_CDG.mp3 21.11.2022 (Polskie Radio Dzieciom / Co nam w duszy gra)

Audycję przygotował i prowadził: Adam Dobrzyński

Data emisji: 21.11.2022

Godz. emisji: 23:00

Premierowa audycja z cyklu "Co nam w duszy gra" w każdy poniedziałek o godz. 23.00.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz więcej na temat: Adam Dobrzyński dzieci
Zobacz także
Czytaj także

"Co nam w duszy gra". Ewelina Flinta i Krzysztof Ochnio

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2022 23:55
17 lat - dokładnie tyle czasu fani czekali na nową płytę Eweliny Flinty. Początkowo wydawało się, że rynek muzyczny stoi przed nią otworem i to tylko kwestia czasu, aż artystka stanie się wielką gwiazdą. Flinta zdobyła popularność w wieku 23 lat, gdy pokazała się szerszej publiczności w pierwszej edycji programu "Idol". Pomimo tego, że nie wygrała, przekonała do siebie jurorów i całą Polskę.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Co nam w duszy gra". Majka Jeżowska i grupa Czerń

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2022 23:55
W audycji goście z dwóch odległych muzycznych rewirów. Zaczniemy od pojawienia się na żywo Majki Jeżowskiej. Po znakomicie przyjętym w marcu br. singlu "Nie wciągaj mnie", który mówi o tym, że zawsze warto walczyć o siebie, nie dawać się wciągać - jak mówi tytuł - w manipulacje, w szarości, w smutek, depresję, w nieudane związki, brak miłości i szacunku; że nie ma na to zgody, przyszedł czas na "Skazaną".
rozwiń zwiń