X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego" w męskiej odsłonie

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2020 14:00
W Plenerowym studiu Polskiego Radia Dzieciom Robert Paweł Cichy opowiedział o swojej najnowszej płycie, a w drugiej godzinie dokładnie to samo zrobi Gooral. W rozmowach tych muzyka przeplatała się z rozmowami pełnymi ciekawych historii i różnorodnych wątków. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Adam Dobrzyński/Polskie Radio

"Piach i wiatr" to pierwszy singiel zapowiadający album "Dirty sun" Roberta Cichego, muzyka, który za swoją poprzednią płytę dostał Fryderyka. Z powodu pandemii teledysk do nowej piosenki nagrano w pełni telefonem komórkowym. Płyta choć w czasach pandemii, wydana została w dniu jego urodzin. O trudnych czasach, podróżach i inspiracjach opowiedział w Plenerowym Studiu Polskiego Radia Dzieciom.  

Posłuchaj
119:37 26.08. Muzyczne podróże AD.mp3 Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego/Polskie Radio Dzieciom_26.08.2020.

 

Nagrywając nowy album, Gooral zaprosił do studia kilku znaczących gości – między innymi GrubSona, Stanisława Leszczyńskiego i grupę Psio Crew. Wspólnymi siłami zarejestrowali porcję świeżej, energetycznej muzyki, będącej konglomeratem różnych stylów. Na Ethno Elektro 2 odnajdziemy między innymi klimaty folkowe, zaczerpnięte żywcem z kultury Podhala i Beskidów. To orientalne rytmy i brzmienia utrzymane w stylu nowoczesnego downtempo. Najpierw była premiera w sieci, teraz po blisko dwóch latach doczekaliśmy się wydania na standadowym nośniku. Ale w Plenerowym Studiu PRD rozmowa potoczyła się w zupełnie inne rewiry...

Adam Dobrzyński

***

Audycję prowadzi: Adam Dobrzyński
Data emisji: 26.08.2020
Godz. emisji: 23.00

Premierowa audycja z cyklu Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego w każdą środę o godz. 23.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.


Zobacz także

Czytaj także

Jan Benedek, zespół Oreada oraz mnóstwo nowości

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2020 23:59
"Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego" tym razem pełne nowości płytowych i gości w Plenerowym Studiu Polskiego Radia Dzieciom. W pierwszej godzinie swoje solowe poczynania podsumowuje Jan Benedek, tym bardziej, że ukazała się w wersji elektronicznej jego nowa płyta. Godzina druga to zespół Oreada, a dokładnie ich męska część - Kacper Bienia i Kamil Kaźmierczak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Stare, znane..." John Lee Hooker i The Pointer Sisters

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2020 13:00
22 sierpnia 1917 roku urodził się John Lee Hooker. Choć nie ma go wśród nas od 19 lat, to właśnie jemu i jego twórczości poświęcona została pierwsza godzina audycji "Stare, znane, zapomniane" w Polskim Radiu Dzieciom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Impala, Huey Lewis and The News w "Co nam w duszy gra"

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2020 15:00
Kazik, Vujek Vasyl, Radek Bolewski Maciej Tubis przedpremierowo! Iżol czyli Robert Jeżewski, pośmiertnie Harry Nillson, Tame Impala czy Huey Lewis and The News. Zestaw nowości i powrót do ważnych niedawno wydanych płyt.
rozwiń zwiń