Polskie Radio
Section05
radio cyfrowe

Jak nagrywać dźwięki, które opowiadają historię? Reportaż sześciolatki

Nauczyć się, jak dźwiękami opowiedzieć w radiu historię - właściwie to będziemy robić w każdym odcinku naszego kącika reporterskiego. Bo możecie sobie myśleć, że radio to prosta sprawa, taka zwykła skrzyneczka, w której nic niestety nie widać, tylko słychać… nic bardziej mylnego. Radio - a tym samym reportaż - jest bardziej czarodziejskie i trochę bardziej skomplikowane, niż wam się zdaje!
Zobacz więcej na temat:  edukacja DAB+ wyobraźnia radio cyfrowe

Nowa "Książka do poduszki". Przygody Papiernika Rocha Urbaniaka

Polskie Radio Dzieciom w literackim cyklu "Książka do poduszki" – emitowanym od poniedziałku do piątku o godz. 19.10 – zaprasza do wysłuchania dwóch, pięcioodcinkowych nagrań książek Rocha Urbaniaka w interpretacji Beaty Piechowskiej-Olszewskiej. Od środy 19 sierpnia nową lekturą będzie "Papiernik, czyli skąd się biorą opowieści", od 26 sierpnia – "Papiernik. Targowisko Opowieści".
Zobacz więcej na temat:  edukacja DAB+ radio cyfrowe

Karaiby i ich plemienna ludność

Wsiadamy na okręt, na przykład w porcie Maracaibo w Wenezueli, albo Kingston na Jamajce, którą odwiedziliśmy ostatnio. Podnosimy żagle i ruszamy przez szmaragdowe fale morza Karaibskiego dalej na zachód. Jesteśmy oddzieleni od Oceanu Spokojnego wąskim pasem Ameryki Środkowej i Kanałem Panamskim. Naszym celem będą wyspy Aruba i Curaçao - słynne ze swojej pirackiej przeszłości - w końcu jesteśmy na Karaibach.
Zobacz więcej na temat:  edukacja DAB+ geografia radio cyfrowe

O owadach, żeglowaniu i książkach dla dzieci

W ten weekend nie zabraknie słońca i typowo wakacyjnej pogody. Taka aura zachęca dzieci do aktywności na zewnątrz. Chwile te umili dzieciom Polskie Radio Dzieciom, które od godziny 9.00 do 21.00 proponuje audycje stworzone specjalnie dla nich. Będziemy rozmawiać o owadach, żeglowaniu, letnim ogrodzie, tańcach ludowych oraz literaturze polecanej specjalnie dla najmłodszych słuchaczy. W piątek po godzinie 21.00 zapraszamy do "Strefy rodzica" w której porozmawiamy o konfliktach w związkach i sposobach radzenia sobie z nimi zaś w sobotę i w niedzielę po 22.00 zachęcamy do wypoczynku w przy dźwiękach specjalnie wyselekcjonowanej muzyki. W sobotę zaprasza Adam Dobrzyński.
Zobacz więcej na temat:  edukacja DAB+ radio cyfrowe #zostańwdomu

Czwartkowe audycje dla Dzieci i rodziców w Polskim Radiu Dzieciom

Jakie elementy składają się na dzieło muzyczne? Czym są eponimy? Jakie słynne rzeźby i figury warto zobaczyć będąc w Rzymie? Na te pytania odpowiadamy w czwartkowych audycjach Polskiego Radia Dzieciom. W "Strefie rodzica" między 21.00 - 23.00 zapraszamy do słuchania i kontaktu telefonicznego. Tematem dzisiejszej audycji jest inteligencja emocjonalna. Dlaczego warto rozwijać swoją inteligencję emocjonalną niezależnie od wieku? 
Zobacz więcej na temat:  DAB+ radio cyfrowe edukacja

"Zostań w domu" z Polskim Radiem Dzieciom. Propozycje na wtorek

Edukacja muzyczna, plastyczna, przyrodnicza, ekologiczna i matematyczna to tylko część oferty, jaką Polskie Radio Dzieciom od ponad 5 lat oferuje swoim słuchaczom. Wychowawcy przedszkolni, rodzice i opiekunowie mogą czerpać z szerokiego wyboru audycji realizowanych zgodnie z rytmem dnia przedszkolaka. Ramówka stacji realizuje zalecenia Ministerstwa Edukacji Narodowej. Jakie propozycje stacja przygotowała na dziś?
Zobacz więcej na temat:  edukacja DAB+ radio cyfrowe #zostańwdomu

Polskie Radio Dzieciom wspiera przedszkola

Edukacja muzyczna, plastyczna, przyrodnicza, ekologiczna i matematyczna to tylko część oferty, jaką Polskie Radio Dzieciom od ponad 5 lat oferuje swoim słuchaczom. Wychowawcy przedszkolni, rodzice i opiekunowie mogą czerpać z szerokiego wyboru audycji realizowanych zgodnie z rytmem dnia przedszkolaka. Ramówka stacji realizuje zalecenia Ministerstwa Edukacji Narodowej. Ta stacja radiowa nie nadaje reklam.
Zobacz więcej na temat:  edukacja dzieci rozwój dziecka Ministerstwo Edukacji Narodowej DAB+ radio cyfrowe

Poniedziałkowe propozycje dla dzieci i rodziców w Polskim Radiu Dzieciom

Jakie znaczenie mają kolory? W poniedziałek już o 11.00 zagadkę tę spróbują rozwiązać Leszek i Mis Michaś. Tego dnia, na antenie Polskiego Radia Dzieciom, powiemy także jak rozsądnie gospodarować pieniędzmi zaś w wieczornej audycji muzycznej dla rodziców, jak zawsze w poniedziałek, nowe płyty, przegląd rynku muzycznego w kraju i na świecie.
Zobacz więcej na temat:  edukacja DAB+ radio cyfrowe #zostańwdomu