Polskie Radio
Section05
radio cyfrowe

Ferie z gwiazdami. W Polskim Radiu Dzieciom Czarek Czaruje

Do zakończenia ferii zostało 5 dni! Co zrobić, aby w wolnym czasie zapomnieć o nudzie? Wystarczy włączyć cyfrowe Polskie Radio Dzieciom od godziny 7.00. by w audycjach specjalnie przygotowanych z myślą o dzieciach, usłyszeć wartościowe bajki i słuchowiska, a także dziecięce hity muzyczne. Do 15 stycznia potrwa zabawa "Ferie z gwiazdami". Co cyfrowa stacja przygotowała na dziś? 
Zobacz więcej na temat:  Ferie zimowe radio cyfrowe DAB+ W POLSKIM RADIU

O słowach starych i nowych

"Zawżdy kiedy wzdłuż i wszerz orzesz rolę…." - książka Agnieszki Frączek "Dziadki i dziatki - czyli o słowach starych i nowych" to zabawnie rymowana historia o języku polskim i o słowach - tych starych - jak "trotuar", oraz tak nowych, jak "dron". Każdy z tych wierszyków jest dość zawiły literacko więc świetnie mógłby służyć za dyktando pomocne nauce ortografii. W cyfrowym Polskim Radiu Dzieciom wyjaśniliśmy zawiłą tematykę powstawania nowych słów. 
Zobacz więcej na temat:  Podwieczorek z Filipem i Leopoldem edukacja radio cyfrowe

"Ferie z gwiazdami". W Polskim Radiu Dzieciom 4Dreamers

Rozpoczął się drugi tydzień ferii, a wraz z nim, spotkania z gwiazdami, ulubieńcami najmłodszych słuchaczy. "Ferie z gwiazdami" - propozycja Polskiego Radia Dzieciom, to zaproszenie do wspólnej zabawy, podczas której artyści opowiadają o tym, co lubią robić w wolnych chwilach, o czym marzą i jak radzą sobie z tremą? Codziennie inna gwiazda: Ala i Ola Tracz, Magda Bereda, Carla Fernandes i wiele innych. Każdego dnia, słuchacze mają okazję wygrać nagrodę specjalnie przygotowaną przez gwiazdę! Dziś bawimy się z zespołem 4Dreamers.
Zobacz więcej na temat:  Ferie zimowe W POLSKIM RADIU DAB+ radio cyfrowe

Jak nagrywać dźwięki, które opowiadają historię? Reportaż sześciolatki

Nauczyć się, jak dźwiękami opowiedzieć w radiu historię - właściwie to będziemy robić w każdym odcinku naszego kącika reporterskiego. Bo możecie sobie myśleć, że radio to prosta sprawa, taka zwykła skrzyneczka, w której nic niestety nie widać, tylko słychać… nic bardziej mylnego. Radio - a tym samym reportaż - jest bardziej czarodziejskie i trochę bardziej skomplikowane, niż wam się zdaje!
Zobacz więcej na temat:  edukacja DAB+ wyobraźnia radio cyfrowe

Nowa "Książka do poduszki". Przygody Papiernika Rocha Urbaniaka

Polskie Radio Dzieciom w literackim cyklu "Książka do poduszki" – emitowanym od poniedziałku do piątku o godz. 19.10 – zaprasza do wysłuchania dwóch, pięcioodcinkowych nagrań książek Rocha Urbaniaka w interpretacji Beaty Piechowskiej-Olszewskiej. Od środy 19 sierpnia nową lekturą będzie "Papiernik, czyli skąd się biorą opowieści", od 26 sierpnia – "Papiernik. Targowisko Opowieści".
Zobacz więcej na temat:  edukacja DAB+ radio cyfrowe

Karaiby i ich plemienna ludność

Wsiadamy na okręt, na przykład w porcie Maracaibo w Wenezueli, albo Kingston na Jamajce, którą odwiedziliśmy ostatnio. Podnosimy żagle i ruszamy przez szmaragdowe fale morza Karaibskiego dalej na zachód. Jesteśmy oddzieleni od Oceanu Spokojnego wąskim pasem Ameryki Środkowej i Kanałem Panamskim. Naszym celem będą wyspy Aruba i Curaçao - słynne ze swojej pirackiej przeszłości - w końcu jesteśmy na Karaibach.
Zobacz więcej na temat:  edukacja DAB+ geografia radio cyfrowe

O owadach, żeglowaniu i książkach dla dzieci

W ten weekend nie zabraknie słońca i typowo wakacyjnej pogody. Taka aura zachęca dzieci do aktywności na zewnątrz. Chwile te umili dzieciom Polskie Radio Dzieciom, które od godziny 9.00 do 21.00 proponuje audycje stworzone specjalnie dla nich. Będziemy rozmawiać o owadach, żeglowaniu, letnim ogrodzie, tańcach ludowych oraz literaturze polecanej specjalnie dla najmłodszych słuchaczy. W piątek po godzinie 21.00 zapraszamy do "Strefy rodzica" w której porozmawiamy o konfliktach w związkach i sposobach radzenia sobie z nimi zaś w sobotę i w niedzielę po 22.00 zachęcamy do wypoczynku w przy dźwiękach specjalnie wyselekcjonowanej muzyki. W sobotę zaprasza Adam Dobrzyński.
Zobacz więcej na temat:  edukacja DAB+ radio cyfrowe #zostańwdomu