Polskie Radio Dzieciom

"Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego". Artur Dutkiewicz

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2021 23:55
Jazzman nazywany jest "ambasadorem jazzu", jest jednym z najczęściej koncertujących za granicą polskich muzyków jazzowych. Odwiedził około stu krajów na wszystkich kontynentach, występując w prestiżowych salach koncertowych.
Artur Dutkiewicz i Adam Dobrzyński
Artur Dutkiewicz i Adam DobrzyńskiFoto: Polskie Radio Dzieciom

Artur Dutkiewicz promuje wartości ludzkie jak harmonijne życie w różnorodności, życie bez stresu, w pokoju, czego przykładem był koncert na 30 fortepianów z udziałem pianistów z całego świata na Stadionie Olimpijskim w Berlinie podczas festiwalu kultur świata, gdzie zaaranżował specjalny utwór.

Jazzman kilkanaście dni temu wydał swój najnowszy album.

Posłuchaj
123:37 Dzieci_AAC 2021_09_22-23-00-08.mp3 22.09.2021 (Polskie Radio Dzieciom / Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego)

Poza tym przedstawię dalszy ciąg najnowszej płyty supergrupy Walk Away, sięgnę do płyty gościa z ubiegłego tygodnia Ignacego Wiśniewskiego, która ukazała się najpierw na Słowacji, a teraz trafia na sklepowe półki w naszym kraju.

Data emisji: 22.09.2021

Godz. emisji: 23.00

Premierowa audycja z cyklu Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego w każdą środę o godz. 23.00.

***

PRD to radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz także
Czytaj także

"Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego". Czechy i Słowacja

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 23:55
W audycji tej nowości z rynku muzycznego z Czech i Słowacji, ciekawostki, wspomnienie lata - i to niejednego - za sprawą wydanej u naszych południowych sąsiadów składanki "30 Let Spolu Nejvetsich Hitu"
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego". Wojtek Podlacki i Ignacy Wiśniewski

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 23:55
Plenerowe Studio gości na plaży w Sopocie. W pierwszej godzinie pojawił się w nim lider trójmiejskiej formacji Motyle, Wojtek Podlacki. Będzie o gotowaniu, o sposobach na przyrządzanie ryby - w tym przepis na zupę krem ze śledzi i jak potraktować Sielawę. Będzie też o morzu i muzycznych fascynacjach Wojtka.
rozwiń zwiń