!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego". Jacek "Budyń" Szymkiewicz

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2022 23:55
We wtorek 12 kwietnia nad ranem dotarła do mnie bardzo smutna wiadomość. W wieku 48 lat zmarł Jacek "Budyń" Szymkiewicz, lider formacji Pogodno. Jedna z najbarwniejszych postaci współczesnej muzyki rozrywkowej, poeta słowa, który był multiinstrumentalistą, kompozytorem, autorem tekstów, a także twórcą muzyki do spektakli teatralnych.
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: Polskie Radio Dzieciom

W 1996 roku założył zespół Pogodno, którego nazwa pochodziła od szczecińskiej dzielnicy. Skład zespołu zmieniał się, ale Szymkiewicz jako jedyny pozostawał w nim od początku powstania grupy. Razem stworzyli dziesięć płyt, na których znalazły się między innymi utwory "Orkiestra", "Tak to teraz", czy "Pani w obuwniczym".

W 2004 roku wydał swój pierwszy solowy album "Kilof". Kolejne solowe wydawnictwa powstały kolejno w 2008, 2017 i 2020 roku.

W 2012 roku powstał jego kolejny zespół Babu Król. Razem z Piotrem "Bajzlem" Piaseckim wydał trzy albumy, pierwszy z nich - "Sted" - zawierał muzyczne aranżacje wierszy Edwarda Stachury. 

Jako wokalista i autor tekstów współpracował między innymi z Katarzyną Nosowską, Lechem Janerką i Moniką Brodką.

Posłuchaj
124:57 Dzieci_AAC 2022_04_20-23-00-09.mp3 20.04.2022 (Polskie Radio Dzieciom / Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego)

Zrobiłem z nim przynajmniej trzy obszerne wywiady, na antenie Radia Dla Ciebie w 2007 roku - wtedy się poznaliśmy - przy okazji wydania "Opherafolii" Pogodno, w 2010 roku przy okazji wydania "Waszej wspaniałości" na antenie Radiowej Jedynki w "Muzycznej Jedynce" i dwa lata później przy okazji "Sted" debiutu Babu Króla.

Data emisji: 20.04.2021

Godz. emisji: 23.00

Premierowa audycja z cyklu Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego w każdą środę o godz. 23.00.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

"Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego". John Lennon, Joni Mitchell, Leonard Cohen i ... Madonna

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2022 23:55
Ta muzyczna podróż będzie inna niż wszystkie. Cztery nazwiska, cztery ikony muzyki, cztery wizje muzycznej rzeczywistości. John Lennon, Joni Mitchell, Leonard Cohen i ... Madonna. I artyści składający hołd muzycznym gigantom. Czyli audycja pełna nowych, nieznanych interpretacji, doskonale znanych piosenek, przebojów, ponadczasowych hitów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego". Eva "Blondyna" Sukova

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2022 23:55
W audycji muzyka z Czech i Słowacji a w Plenerowym Studiu PRD w Ostravie pojawi się pochodząca z Brna, mieszkająca w Rakovniku, Eva "Blondyna" Sukova.
rozwiń zwiń