Polskie Radio Dzieciom

"Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego". Jacek "Budyń" Szymkiewicz

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2022 23:55
We wtorek 12 kwietnia nad ranem dotarła do mnie bardzo smutna wiadomość. W wieku 48 lat zmarł Jacek "Budyń" Szymkiewicz, lider formacji Pogodno. Jedna z najbarwniejszych postaci współczesnej muzyki rozrywkowej, poeta słowa, który był multiinstrumentalistą, kompozytorem, autorem tekstów, a także twórcą muzyki do spektakli teatralnych.
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: Polskie Radio Dzieciom

W 1996 roku założył zespół Pogodno, którego nazwa pochodziła od szczecińskiej dzielnicy. Skład zespołu zmieniał się, ale Szymkiewicz jako jedyny pozostawał w nim od początku powstania grupy. Razem stworzyli dziesięć płyt, na których znalazły się między innymi utwory "Orkiestra", "Tak to teraz", czy "Pani w obuwniczym".

W 2004 roku wydał swój pierwszy solowy album "Kilof". Kolejne solowe wydawnictwa powstały kolejno w 2008, 2017 i 2020 roku.

W 2012 roku powstał jego kolejny zespół Babu Król. Razem z Piotrem "Bajzlem" Piaseckim wydał trzy albumy, pierwszy z nich - "Sted" - zawierał muzyczne aranżacje wierszy Edwarda Stachury. 

Jako wokalista i autor tekstów współpracował między innymi z Katarzyną Nosowską, Lechem Janerką i Moniką Brodką.

Posłuchaj
124:57 Dzieci_AAC 2022_04_20-23-00-09.mp3 20.04.2022 (Polskie Radio Dzieciom / Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego)

Zrobiłem z nim przynajmniej trzy obszerne wywiady, na antenie Radia Dla Ciebie w 2007 roku - wtedy się poznaliśmy - przy okazji wydania "Opherafolii" Pogodno, w 2010 roku przy okazji wydania "Waszej wspaniałości" na antenie Radiowej Jedynki w "Muzycznej Jedynce" i dwa lata później przy okazji "Sted" debiutu Babu Króla.

Data emisji: 20.04.2021

Godz. emisji: 23.00

Premierowa audycja z cyklu Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego w każdą środę o godz. 23.00.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

"Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego". John Lennon, Joni Mitchell, Leonard Cohen i ... Madonna

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2022 23:55
Ta muzyczna podróż będzie inna niż wszystkie. Cztery nazwiska, cztery ikony muzyki, cztery wizje muzycznej rzeczywistości. John Lennon, Joni Mitchell, Leonard Cohen i ... Madonna. I artyści składający hołd muzycznym gigantom. Czyli audycja pełna nowych, nieznanych interpretacji, doskonale znanych piosenek, przebojów, ponadczasowych hitów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego". Eva "Blondyna" Sukova

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2022 23:55
W audycji muzyka z Czech i Słowacji a w Plenerowym Studiu PRD w Ostravie pojawi się pochodząca z Brna, mieszkająca w Rakovniku, Eva "Blondyna" Sukova.
rozwiń zwiń