Polskie Radio Dzieciom

Marek Napiórkowski o najnowszej płycie

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 23:59
O "Hipokamp" najnowszej płycie, tajemnicach ludzkiego mózgu, regeneracji komórek i koncercie w Polskim Radiu Dzieciom opowiadał w pierwszej godzinie audycji Marek Napiórkowski.
Audio
Marek Napiórkowski z autorem audycji
Marek Napiórkowski z autorem audycjiFoto: Polskie Radio Dzieciom

W drugiej godzinie naszego spotkania muzyczna podróż od Czeremchy, przez słoneczną Kalifornię aż do Francji.

Audycję prowadzi: Adam Dobrzyński.

Data emisji: 27.11.2019

Godz. emisji: 23.00

Premierowa audycja z cyklu Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego w każdą środę o godz. 23.00.

Polskie Radio Dzieciom, to całodobowa stacja radiowa. To przestrzeń dla dzieci i dorosłych. Od 7.00 prezentowane jest pasmo dla dzieci, a od 21.00 dla dorosłych, w którym znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

W ramówce stacji znajdują się audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i budujące kreatywność dzieci oraz  pasmo wieczorne kierowane do osób dorosłych - kompendium wiedzy w zakresie wychowania, kultury i sztuki.


Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.
Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność. PAudycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.
Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Biorąc pod uwagę fakt, iż radio towarzyszy nam na każdym kroku (samochód/ przedszkole/ praca), jest to ogromny potencjał do kształtowania postaw i przekazywania wartości, które są bezcenne, zwłaszcza dla dzieci.

Polskie Radio Dzieciom ma profil na Facebooku raz konto na Instagramie - można tam znaleźć więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych!

Zobacz także
Czytaj także

Jarmila Xymena Górna, Agnieszka Koziarowska i Fiśbanda

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 23:59
W audycji odbyliśmy podróż z UK, poprzez Tatry aż po Karpaty, z przystankami  w Krakowie, we Włoszech i Szanghaju.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Panieneczki" oraz Joanna i Łukasz Lazer

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 23:59
W audycji Panieneczki przedstawiły prapremierowo utwory zwiastujące niewydaną EPkę, zapowiadającą ich debiutancki album.
rozwiń zwiń