X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Zagraj lub zaśpiewaj i zgłoś się do konkursu Nasze Muzyczne Źródełko!

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2020 12:30
W audycji zaprosiliśmy wszystkie dzieci do udziału w naszej jesiennej zabawie muzycznej. Przyłączcie się do nas!
Audio
  • Zaproszenie do udziału w konkursie Nasze Muzyczne Źródełko (Polskie Radio Dzieciom/Źródełko)
Do konkursu można zgłaszać się do 22 listopada 2020 roku.
Do konkursu można zgłaszać się do 22 listopada 2020 roku.Foto: mat. pras.

Czy może nam coś bardziej umilić czas w długie jesiennie wieczory niż muzyka, zwłaszcza ta tworzona w gronie rodzinnym? Wspólne śpiewanie i granie piosenek, własnych czy ulubionego wykonawcy, to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu i rozwijanie talentów i ekspresji artystycznej Twoich dzieci! Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy zagrać czy zaśpiewać jeden utwór! Na Wasze zgłoszenia czekamy do 22 listopada. Szczegóły na stronie zrodelko.polskieradio.pl!

RCKL_Zrodelko_1300 x130.jpg

W audycji wraz z Tamarą z Akademii Sztuk Dziecięcych poznawaliśmy taniec hula z Hawajów, a Brygida Sordyl, Kuba Gołdyn i dzieci z zespołu Lipowianie uczyli nas najważniejszych tańców górali żywieckich.. Tych tańców było bardzo dużo, był siustany, koło, koń, hajduk, pasterski czy obyrtka. Były tańce, które tańczyły tylko dziewczęta czy kobiety i tańce wyłącznie dla chłopaków i chłopów czyli mężczyzn. Szybkie lub wolne. Niekoniecznie tańczyło się w parach, ale często tańczyła cała grupa. No i do wielu tańców śpiewano specjalne śpiewki.

Poza tym jesień na wsi to tradycyjnie czas wykopków. Kaja Prusinowska z córką Hanią ułożyły z tej okazji nawet piosenkę! Do nich dołączył też gość, mąż Kai, Janusz Prusinowski, opowiadając, jak to kiedyś wyglądały wykopki na wsi. - To było dawno, kiedy nie było maszyn, wszystko wykopywało się samemu, prostymi narzędziami. Wszyscy sąsiedzi spotykali się, żeby razem kopać ziemniaki. Każdy brał swoją redlinkę, żeby obsypywać ziemniaki. Jesienią się zbierało do worków, zabierało do domu i miało się jedzenie na zimę - opowiadał muzyk, wspominając czasy dzieciństwa.

Janusz Prusinowski grywa i śpiewa nie tylko z zespołami, ale i swoją rodziną. Między innymi dla takich właśnie muzykujących rodzin ogłosiliśmy konkurs Nasze Muzyczne Źródełko! Poproście rodziców o pomoc, nagrajcie wspólnie jakiś ludowy utwór i wyślijcie zgłoszenie za pomocą formularza na stronie konkursu.

***

***

Tytuł audycji: Źródełko

Prowadził: Piotr Kędziorek

Goście: Brygida Sordyl, Kuba Gołdyn, zespół Lipowianie, Kaja, Hania, Jan Prusinowscy, Tamara z Akademii Sztuk Dziecięcych

Data emisji: 25.10.2020

Godzina emisji: 11.00  


 

Zobacz także