X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Dumni żeglarze z Polski

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 10:00
Kiedy mieszkańcy lądu świętują ważne święta narodowe, mogą nie pracować. Żeglarzom dni wolne od pracy wyznacza pogoda na morzu, ale zawsze przecież pływają pod narodową banderą. To właśnie ona  - flaga, podnoszona na statku czy na jachcie - zawsze oznaczała przynależność państwową jednostki pływającej.
Audio
  • Dumni żeglarze z Polski (Rodzina pod żaglami/Polskie Radio Dzieciom)_8.11.2019
Na zdjęciu Kapitanka Kalinka
Na zdjęciu Kapitanka KalinkaFoto: Edyta Kos-Jakubczak

Na morzu było to istotne od wieków, bo w czasach licznych konfliktów militarnych po banderze rozpoznawano przyjaciela lub wroga.  Jakie jest jednak jej współczesne znaczenie?

Audycja “Rodzina pod żaglami” tym razem (ze względu na trudne warunki na morzu)  - nadawana jest z portu Otranto w południowych Włoszech. W nagraniu możemy usłyszeć kto może nosić banderę, gdzie na jachcie ją podnosimy, czemu na morzu polskiej banderze towarzyszy godło Polski lub czym się różni bandera jednostki obronnej. Oraz - żeby  pamiętać o tym, że pływając pod polską banderą, warto pływać mądrze i rozsądnie - umiejętności polskich żeglarzy są bowiem oceniane na świecie bardzo dobrze. Mamy więc obowiązek, żeby tego nie zaprzepaścić. 

Audycja: Rodzina pod żaglami
Prowadzi: kapitan Adam, kapitan Edyta oraz Kalinka
Data emisji: 8.11.2019
Godzina emisji: 17.15

--

Polskie Radio Dzieciom, to całodobowa stacja radiowa. To przestrzeń dla dzieci i dorosłych. Od 7.00 prezentowane jest pasmo dla dzieci, a od 21.00 dla dorosłych, w którym znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

W ramówce stacji znajdują się audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i budujące kreatywność dzieci oraz  pasmo wieczorne kierowane do osób dorosłych - kompendium wiedzy w zakresie wychowania, kultury i sztuki.

jo

Zobacz więcej na temat: podróże dzieci żeglarstwo
Zobacz także

Czytaj także

O delfinach i innych mieszkańcach mórz

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2019 15:00
Niesłychana przejrzystość wody, tysiąc czterysta wysp które mogłyby być zamieszkałe, choć zamieszkałych jest jedynie sto. Rodzina pod Żaglami cumuje w Chorwacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podróż na Sardynię

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2019 10:00
Sardynia to druga pod względem wielkości wyspa na Morzu Śródziemnym. Jej powierzchnia wynosi blisko 25 tysięcy kilometrów kwadratowych. Wybrzeże tej wyspy jest najczęściej skaliste i należą do niej także mniejsze wyspami położone nieopodal wybrzeża. Sardynię odwiedziła Rodzina pod żaglami.
rozwiń zwiń