X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Czy żeglarze mają przyjaciół?

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2020 11:00
Ci, którzy większość życia spędzają na morzu, dawne życie zostawiają za sobą, więc i starzy przyjaciele są daleko. Życie w podróży to też częsta konieczność spotykania nieznajomych. Oczywiście fajnie jest poznawać nowych ludzi i często okazuje się, że to właśnie na morzu szybciej znajdziemy przyjaciół niż na lądzie.
Rodzina pod żaglami  i przyjaciele
"Rodzina pod żaglami" i przyjacieleFoto: Edyta Kos-Jakubczak

Z okazji Dnia Przyjaciela autorzy rodziny pod żaglami wspominają swoich przyjaciół. Posłuchajcie o tym jak ich na morzu znaleźli. I z kim przyjaźni się Kalinka? Gdzie znalazła przyjaciół? Jak utrzymuje z nimi kontakt? I dlaczego to bardzo ważne, żeby mieć przyjaciela w czasie morskich podróży?


Posłuchaj
22:46 rodzina pod żaglami 31.07.mp3 Z jakich morskich opresji mogą nas wyciągnąć przyjaciele? (Rodzina pod żaglami/Polskie Radio Dzieciom)_31.07.2020.

 

Audycja: Rodzina pod żaglami
Prowadzi: kapitan Adam, kapitan Edyta oraz Kalinka
Data emisji: 31.07.2020
Godzina emisji: 17.15

Rodzina pod żaglami to 30-minutowa audycja familijna, poruszająca tematykę podróżniczą, pełną dźwiękowych obrazków z życia rodzin, których pasją i codziennością jest pływanie na jachcie. Audycja pozwala poznać terminologię związaną z żeglarstwem oraz codzienne życie żeglującej rodziny Jakubczaków.

Niesamowite rejsy żeglarskie, wyprawy pełne przygód i rodzinnych dylematów na morzu i na lądzie, to tylko niektóre z zagadnień tej audycji, na którą zapraszamy w każdy piątek o godzinie 17:15.

Polskie Radio Dzieciom jest cyfrową oraz internetową, całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców. Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorami audycje poradnicze, audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

jo

Zobacz więcej na temat: żeglarstwo podróże DAB+
Zobacz także

Czytaj także

Jak pomagać zwierzętom podczas żeglugi?

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2020 11:00
W audycji "Rodzina pod żaglami" zaprosiliśmy Was do wysłuchania rozmów o tym jak i gdzie pomagać zwierzętom. Pretekstem dla takich rozważań jest dzień 22 maja kiedy obchodzony jest Światowy Dzień Praw Zwierząt. Zwierzęta też odczuwają emocje więc powinniśmy otaczać je opieką. Jak wyglądałyby plaże nadmorskie bez mew a oceany bez ryb? Naszej żeglującej po morzach i oceanach rodzinie, ubarwia świat także kotka pływająca na jachcie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Morskie służby bezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2020 20:49
Każdego roku 21 lipca obchodzimy Dzień Policjanta. Najczęściej widzimy ich na drogach, gdzie pilnują porządku i bezpieczeństwa. Na jeziorach i morzach jest bardzo podobnie. Podróżujący muszą znać zasady bezpiecznego poruszania się po wodach. Jesienią sezon żeglarski się nie kończy, tylko trzeba popłynąć na inne wody. Na jakie i dlaczego wspominamy o tym przy okazji dnia policjanta?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zaplanuj bezpieczne i ciekawe wakacje pod żaglami

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2020 12:00
Jeśli zastanawiacie się jeszcze w jaki sposób spędzić wakacje podpowiadamy: jazda własnym samochodem nie narazi nas na wirusa, jacht profesjonalnej firmy będzie odkażany a miejsca, jakie kapitan wybierze na wasze noclegi mogą być piękne i oddalone od tłumów na plaży. Autorzy "Rodziny pod żaglami" wiedzą, że odpoczynek pod żaglami to w obecnej sytuacji bezpieczny sposób na spędzenie czasu wolnego z rodziną.
rozwiń zwiń