X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Anna Jurksztowicz

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2020 23:59
"Dziękuję, nie tańczę" z 1986 roku to jedna z najważniejszych polskich płyt lat 80tych ubiegłego wieku. Przyniosła takie przeboje jak "Hey, Man", "Stan pogody" czy "Diamentowy kolczyk", w którym to nagraniu w 1985 roku Anna Jurksztowicz rozbiła "Debiuty" na 22 KFPP w Opolu.
Anna Jurksztowicz
Anna JurksztowiczFoto: archiwum autora audycji

W "Pół Pięknej Płyty" zaprezentuję cały album winylowy, o którym opowie sama Anna Jurksztowicz.

Będziemy wspominać także jej muzyczne początki, od Musicus Poloniensis aż po zespół Bolter. Dowiemy się jak poznała Krzesimira Dębskiego i dlaczego Polacy gromadzili dolary. I to wcale nie wszystko.

Poza tym, po raz trzeci sięgnę do twórczości Marca Bolana i legendarnego T-Rex, tym razem, trzy dni po jego 43 rocznicy tragicznej śmierci..

Posłuchaj
119:03 Dzieci_AAC 2020_09_19-22-01-22_SZZ_.mp3 19.09.2020 (Polskie Radio Dzieciom / Stare, znane, zapomniane)

Audycję prowadził Adam Dobrzyński.

Data emisji: 19.09.2020

Godzina emisji: 22:00

Premierowa audycja z cyklu "Stare , znane, zapomniane" w każdą sobotę o godz. 22.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!

Zobacz także

Czytaj także

Sal Solo i Freddie Mercury

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2020 23:59
5 września 1961 w Hatfield w Wielkiej Brytanii urodził się Sal Solo, lider formacji Classix Nouveaux. To właśnie jemu poświęcona będzie pierwsza godzina "Stare Znane Zapomniane" w Polskim Radiu Dzieciom w sobotę 5 września. w Pół Pięknej Płyty strona A albumu "Night People" z 1981 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Barry White

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2020 23:59
Gdyby żył jutro obchodziłby 76 lat. Barry White sprzedał ponad 100 milionów płyt na całym świecie. Szczyt jego popularności miał miejsce w erze disco lat 70., gdy nagrał takie hity jak: "Can't Get Enough of Your Love, Babe", "I'm Going to Love You Just a Little Bit More, Baby", oraz "You're The First, The Last, My Everything".
rozwiń zwiń