X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Stare, znane, zapomniane". Saxon, Sally Oldfield i Rick James

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2022 23:59
W audycji początki i pierwsze sukcesy metalowej formacji Saxon. Zostaną zaprezentowane nagrania z dwóch płyt zespołu z 1980 i 1981 roku, odpowiednio "Wheels Of Steel" oraz "Denim and Leather".
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: Polskie Radio Dzieciom

W ramach Pół Pięknej Płyty dwa rarytasy - siódma płyta starszej siostry Mike'a Oldfielda, Sally oraz szósty album zapomnianego artysty Ricka Jamesa, zmarłego przed 18 laty. Prezentacja LP "Throwin' Down" wzbogacona jego biografią, burzliwym życiem, nałogami oraz więzieniem.

Posłuchaj
119:10 Dzieci_AAC 2022_01_08-21-59-53.mp3 08.01.2022 (Polskie Radio Dzieciom / Stare, znane, zapomniane)

Audycję przygotował i prowadził Adam Dobrzyński.

Data emisji: 08.01.2022

Godzina emisji: 22:00

Premierowa audycja z cyklu "Stare , znane, zapomniane" w każdą sobotę o godz. 22.00.

***

PRD to radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz więcej na temat: Adam Dobrzyński piosenka
Zobacz także

Czytaj także

"Stare, znane, zapomniane". "Kolędy Polskie" i móstwo świątecznej muzyki

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2021 23:59
W Boże Narodzenie sięgnę głęboko do polskiej płytoteki. Zaprezentuję "Kolędy Polskie"- niezwykłe wydawnictwo, prezentujące pierwsze nagrania w wolnej Polsce z 1946 roku! Przygotował je Reprezentacyjny Chór Związku Harcerstwa Polskiego pod Dyrekcją Władysława Skoraczewskiego. A wśród solistów Mieczysław Fogg oraz Michał Szopski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Stare, znane, zapomniane". Luv oraz The Ritchie Family

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2022 23:59
Wchodzimy w Nowy Rok tanecznym krokiem, w audycji dwa doskonałe LP podtrzymujące sylwestrowy "szampański nastrój". Prosto z płyt winylowych w ramach Pół Pięknej Płyty wybrzmi "Lots of Luv'" -  drugi album holenderskiej dziewczęcej grupy Luv, wydany w maju 1979 roku. Będzie też supergrupa The Ritchie Family ze swoim drugim krążkiem "Arabian Nights".
rozwiń zwiń