!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Stare, znane, zapomniane". Liliana Urbańska, grupa "Vox" oraz Al Stewart

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2022 23:59
W audycji sięgamy po trzy płyty, dwie w formacie winylowym. W pierwszej godzinie będzie to "Liliana" Liliany Urbańskiej, wokalistki i flecistki znanej z Grupy Organowej Krzysztofa Sadowskiego – prywatnie jego żony oraz mamy Marii Sadowskiej. 
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: Polskie Radio Dzieciom

W latach 70-tych Liliana Urbańska nagrała tylko jeden solowy album. Świat muzyki rozrywkowej i jazzu zderzają się tutaj ze sobą, eksplodując funkiem, bossa-novą, a nawet country! Płyta wydana w roku 1974 z tekstem wprowadzającym autorstwa Marka Gaszyńskiego to prawdziwy kolekcjonerski rarytas.

W godzinie drugiej przedstawiam drugi album zespołu Vox "Monte Carlo is Great" wydany w trudnym 1981 roku a zarejestrowany w całości w języku angielskim. Ten rok to pożegnanie dwóch członków zespołu - zmarłego w styczniu Andrzeja H. Kozioła i 18 lutego Witolda Paszta.

Uzupełnieniem będzie doskonały, lecz bardzo zapomniany album Ala Stewarta "Famous Last Words", na którym swój gościnny (także kompozytorski) udział mieli Tori Amos i Peter White.

Posłuchaj
119:03 Dzieci_AAC 2022_04_09-22-00-34_SZZ.mp3 09.04.2022 (Polskie Radio Dzieciom / Stare, znane, zapomniane)

Audycję przygotował i prowadził Adam Dobrzyński.

Data emisji: 09.04.2022

Godzina emisji: 22:00

Premierowa audycja z cyklu "Stare , znane, zapomniane" w każdą sobotę o godz. 22.00.

***

PRD to radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz także
Czytaj także

"Stare, znane, zapomniane". Winylowe rarytasy

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2022 23:59
W audycji prawdziwe perełki - trzeci album Babrbie Benton, przed laty partnerki Hugh Hefnera, która prócz sesji dla Playboy'a, aktorstwa i modelingu, próbowała w latach 70. ubiegłego wieku swoich sił, jako gwiazda sceny country.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Stare, znane, zapomniane". Krzysztof Antkowiak

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2022 23:59
W Plenerowym Studiu PRD Krzysztof Antkowiak - wspólnie wspominać będziemy początki kariery, a także przedstawimy winylowy debiut Krzysztofa z tytułem "Zakazany owoc". Będzie też wspomnienie zmarłego w tym roku ojca Krzysztofa, współtwórcy Duetu Egzotycznego, ze Zbigniewem Dziewiątkowskim, Witolda Antkowiaka (zmarł 12 stycznia)
rozwiń zwiń