!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Stare, znane, zapomniane". Nazarteh, Liza Minnelli i formacja Bang Bang

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2022 23:59
W audycji trzy trudno dostępne albumy - początek prezentacji płyty "The Catch" zespołu Nazareth z limitowanego wznowienia z okazji 30. lecia wydania płyty z 2002 roku, ale przede wszystkim winyl Lizy Minnelli, który był rejestracją jej występu telewizyjnego show z 1972 roku.
Okładka albumu  Life Part II formacji Bang Bang
Okładka albumu "Life Part II" formacji Bang BangFoto: archiwum autora audycji

W audycji także album zapomnianej amerykańskiej formacji Bang Bang, której kariera skończyła się jedynie na niniejszym krążku, który nigdy nie doczekał się wznowienia ani wydania w innym formacie niż winyl czy kaseta magnetofonowa.

Płyta "Life Part II" z 1984 roku zasługuje jednak na uwagę, brzmienie z pogranicza new wave, glam rock i new romantic, synth pop w 2022 roku wypada wręcz zaskakująco dobrze.

Posłuchaj
118:56 [DAB]Dzieciom (PCM) 23 kwiecień 2022 22_00_01_SZZ.mp3 23.04.2022 (Polskie Radio Dzieciom / Stare, znane, zapomniane)

Audycję przygotował i prowadził Adam Dobrzyński.

Data emisji: 23.04.2022

Godzina emisji: 22:00

Premierowa audycja z cyklu "Stare , znane, zapomniane" w każdą sobotę o godz. 22.00.

***

PRD to radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 


Zobacz także
Czytaj także

"Stare, znane, zapomniane". Ballady, ballady..

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2022 23:59
W dzisiejszej audycji zestaw ballad, które zapisały się trwale w historii muzyki rozrywkowej - zarówno osiągnięciami na listach przebojów, uznaniem fanów i artystów, ale w wielu przypadkach  niefunkcjonujących w radiowym eterze.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Stare, znane, zapomniane". Liliana Urbańska, grupa "Vox" oraz Al Stewart

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2022 23:59
W audycji sięgamy po trzy płyty, dwie w formacie winylowym. W pierwszej godzinie będzie to "Liliana" Liliany Urbańskiej, wokalistki i flecistki znanej z Grupy Organowej Krzysztofa Sadowskiego – prywatnie jego żony oraz mamy Marii Sadowskiej. 
rozwiń zwiń