Polskie Radio Dzieciom

Jak narysować czereśnie? [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2024 10:00
Już prawie lato, a więc idealna pora, aby nacieszyć się smakiem świeżych i słodkich owoców. Stanowią one również  inspirację dla niejednego artysty, w tym także Stworka Potworka. Posłuchaj jego instrukcji i namaluj gałązkę pełną soczystych czereśni!
Jak narysować czereśnie? Rysuj z Polskim Radiem Dzieciom
Jak narysować czereśnie? Rysuj z Polskim Radiem Dzieciom Foto: PR
Obejrzyj
stworek potworek wiśnie.mp4

Pierwszy element, który rysujemy przypomina swoim kształtem kurzą stópkę lub pazurki. W ten sposób mamy już gałązkę, na której mogą zawisnąć czerwone owoce. Aby tak się stało, kreślimy 3 kulki na każdym końcu pazurka, a następnie dodajemy liście. Ostatnim krokiem jest pokolorowanie obrazka używając dwóch głównych kolorów, zielonego i czerwonego. Tak oto w łatwy i szybki sposób stworzyliśmy kolejne dzieło do swojej kolekcji! 

Posłuchaj
07:57 14.07. Stworek.mp3 Jak narysować czereśnie? Rysuj z Polskim Radiem Dzieciom (Stworek Potworek)_14.07.2021.

 

Audycja: Stworek Potworek
Prowadzi: Wojciech Słupiński
Godzina: 11.45.

"Stworek Potworek" to cykliczna audycja edukacyjna emitowana w każdą środę około 11.45 w Polskim Radiu Dzieciom. Można jej słuchać w ramach "Co w smoku piszczy".

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz więcej na temat: Stworek Potworek lekcja rysunku
Zobacz także
Czytaj także

Jak narysować czołg? [ZOBACZ ANIMACJĘ]

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 10:14
Mistrz rysunku Stworek Potworek nauczył Was, drodzy słuchacze-rysowacze, jak za pomocą prostych figur geometrycznych i różnych znaków, stosując odpowiednie metody, narysować czołg. Wystarczy kilka kształtów i maszyna gotowa! Do dzieła!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak narysować samolot? [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2021 20:54
Co tydzień, w audycji "Stworek Potworek" nasz radiowy mistrz rysunku uczy dzieci jak prostymi kształtami narysować nową rzecz, przedmiot, roślinkę lub postać. Dzięki jego wskazówkom dzieci uczą się jak małymi krokami narysować obraz, który początkowo wydaje się trudny do wykonania. W tej audycji Stworek Potworek nauczył dzieci jak za pomocą dwóch ściśniętych kółek, półkola, górki i kwadracików narysować samolot. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak narysować rękawice bokserskie?

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2021 13:17
Żeby ochronić dłonie, ludzie wymyślili sobie kiedyś rękawice. Są więc rękawice narciarskie, ogrodnicze i takie delikatne, dla prawdziwych dam, zakładane dla elegancji. Ale  Stworek Potworek nauczył Was dziś jak narysować szczególny rodzaj rękawic - te bokserskie!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Uczymy krok po kroku - jak narysować misia?

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2021 15:57
Jaka jest ulubiona przytulanka dzieci? W przypadku Smoka Adasia jedną z nich jest Miś Pompon, którego w rysunkowej pracowni stworzył Stworek Potworek. Podążajcie za jego wskazówkami, a już za chwilę będziecie mogli dodać swoje nowe dzieło do rysunkowej kolekcji Polskiego Radia Dzieciom. 
rozwiń zwiń