X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jak narysować radio? [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 15:00
Piękne ćwierkanie słyszane zza oknem stało się kolejną inspiracją dla naszego utalentowanego artysty! Stworek Potworek zaprasza wszystkich słuchaczy Polskiego Radia Dzieciom do swojej pracowni, gdzie za pomocą kilku figur geometrycznych, anteny i ptaszka narysował ptasi odbiornik radiowy.

Obrazek zaczynamy od narysowania obudowy radia. Na kartce papieru kreślimy najpierw duży prostokąt, a w środku niego mniejszą figurę o tym samym kształcie. Będzie ona stanowiła głośnik, abyśmy mogli głośno i wyraźnie słyszeć nasze ulubione melodie. Kolejny krok to umieszczenie dwóch kółek po prawej stronie radia, jedno pod drugim. Pokrętła te będą służyć do zmiany stacji radiowej i natężenia dźwięku. Na koniec rysujemy ptaszka, wiernego słuchacza ptasiego radia oraz podnosimy antenę. Jeszcze tylko wybieramy swoje ulubione kredki, kolorujemy i gotowe! 

Posłuchaj
03:05 21.07. Stworek.mp3 Jak narysować radio?

Audycja: Stworek Potworek
Prowadzi: Wojciech Słupiński
Data emisji: 21.07.2020
Godzina: 11.45.

"Stworek Potworek" to cykliczna audycja edukacyjna emitowana w każdą środę około 11.45 w Polskim Radiu Dzieciom. Można jej słuchać w ramach "Co w smoku piszczy".

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

 

Zobacz więcej na temat: lekcja rysunku
Zobacz także

Czytaj także

Jak narysować czołg? [ZOBACZ ANIMACJĘ]

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 10:14
Mistrz rysunku Stworek Potworek nauczył Was, drodzy słuchacze-rysowacze, jak za pomocą prostych figur geometrycznych i różnych znaków, stosując odpowiednie metody, narysować czołg. Wystarczy kilka kształtów i maszyna gotowa! Do dzieła!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak narysować koziołka? [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2021 10:00
W nowym tygodniu Stworek Potworek zademonstrował swój artystyczny talent rysując osobnika z koziej rodziny. Wystarczyło kilka kształtów i ruchów stworkową łapką, aby powstał wyjątkowy koziołek. Tak więc przygotujcie kartkę papieru, kredki i… Zaczynamy!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak narysować czereśnie? [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2021 10:00
Lato to idealna pora, aby nacieszyć się smakiem świeżych i słodkich owoców. Stanowią one również  inspirację dla niejednego artysty, w tym także Stworka Potworka. Posłuchaj jego instrukcji i namaluj gałązkę pełną soczystych czereśni!
rozwiń zwiń