!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jak narysować kaktusa? Lekcja rysunku w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2022 13:53
Stworek Potworek zaprasza wszystkich słuchaczy-rysowaczy do swojej rysunkowej pracowni. Tym razem spróbował narysować kaktusa. Według Stworka Potworka kaktus powinien mieć kształt nadmuchanego balonu. W miejscu, gdzie do balonu wdmuchuje się powietrze, nasz mistrz rysunku nakreślił dwa połączone ze sobą płaskie łuki, czyli górną część doniczki, a następnie dwie idące w dół i zbliżające się do siebie linie, połączone kolejnym płaskim łukiem. Całość pokolorował, a gotowego kaktusa uzbroił w niewielkie kreski przypominające igiełki.
Lekcja rysunku w Polskim Radiu Dzieciom. Jak narysować kaktus?
Lekcja rysunku w Polskim Radiu Dzieciom. Jak narysować kaktus?Foto: Polskie Radio

Jak narysować kaktusa? Posłuchaj audycji i zobacz naszą animację. 

Posłuchaj
03:04 2022_02_02 11_44_32_RadioDzieciom_Stworek_Potworek.mp3 Jak narysować kaktusa?

 

Audycja: Stworek Potworek
Prowadzi: Wojciech Słupiński
Data emisji: 05.01.2022
Godzina: 11.45.

"Stworek Potworek" to cykliczna audycja edukacyjna emitowana w każdą środę około 11.45 w Polskim Radiu Dzieciom. Można jej słuchać w ramach "Co w smoku piszczy".

**

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców.
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.
Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców. 

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!


Zobacz także
Czytaj także

Jak narysować królika? [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2021 23:01
W kolejnej odsłonie artystycznych warsztatów, Stworek Potworek pracował nad rysunkiem królika. Na początku namalował na kartce papieru kółko z wyrastającymi u góry uszami. W ten sposób otrzymał króliczą głowę, do której dodał tułów poprzez naszkicowanie figury przypominającej dolną część szachowego pionka. Kolejnym krokiem było dorysowanie królikowi łapek i stópek, a na koniec także noska i oczu. Całość pokolorował i schował do swojej kolekcji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak narysować drabinę? Lekcja rysunku w PR Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2021 14:58
W najnowszej audycji Stworek Potworek powiedział dzieciom jak za pomocą niezliczonej ilości kresek narysować drabinę. Ile poziomych a ile pionowych kresek trzeba narysować, a także jak sprytnie je połączyć, żeby powstała z tego drabina? Zapraszamy do słuchania i oglądania animacji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rysujemy bałwana!

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2021 21:42
Stworek Potworek zaprasza do swojej rysunkowej pracowni. Dziś nauczymy się rysować pięknego śnieżnego bałwana! [Zobacz video]
rozwiń zwiń