Polskie Radio Dzieciom

Sporty zimowe. Jak narysować łyżwę?

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2023 13:00
Stworek Potworek zaprasza do swojej pracowni artystycznej. Tym razem mistrz rysunku za pomocą czegoś, co kształtem przypomina but, dwóch stożkowym podpórek, leżącej laski oraz sznurowadła wyczarował łyżwę.  

Aby narysować łyżwę doczepioną do buta zaczynamy od miejsca, w którym łyżwiarz umieszcza swoją nogę. Narysowany na kartce kształt przypominający but uzbrajamy w dwie stożkowe podpórki, które ostatecznie połączą but łyżwiarski z leżącą laską, czyli łyżwą. Teraz brakuje już tylko sznurowadła. Całość kolorujemy i doskonale się przy tym bawimy!  

Jak narysować łyżwę? Posłuchaj naszej audycji i zobacz animację. 

Posłuchaj
02:54 2022_02_09 11_45_28_RadioDzieciom_Stworek_Potworek.mp3 Sporty zimowe. Jak narysować łyżwę?

 

Audycja: Stworek Potworek
Prowadzi: Wojciech Słupiński
Data emisji: 09.02.2022
Godzina: 11.45.

"Stworek Potworek" to cykliczna audycja edukacyjna emitowana w każdą środę około 11.45 w Polskim Radiu Dzieciom. Można jej słuchać w ramach "Co w smoku piszczy".

**

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców.
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.
Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców. 

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!


 

Zobacz także