Polskie Radio Dzieciom

Jak narysować szybowiec? 

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2022 15:31
Jak za pomocą leżącej maczugi, której mógł używać kiedyś człowiek pierwotny, małego komina oraz mocno spłaszczonego koła narysować latający pojazd kompletnie pozbawiony napędu?  
Jak narysować samolot?
Jak narysować samolot?Foto: PR

Aby narysować szybowiec, musimy nakreślić na kartce leżącą maczugę, która posłuży nam za kadłub i kabinę naszego latającego wehikułu. Do węższej części maczugi dorysowujemy niewielki komin, czyli statecznik pionowy szybowca. Kolejny krok to narysowanie w centralnej części kadłuba mocno spłaszczonego koła – to będzie skrzydło szybowca. Na koniec oznaczamy kabinę, która znajduje się z przodu kadłuba. Całość kolorujemy i gotowe! 

Posłuchaj
02:43 2022_08_03 11_45_12_RadioDzieciom_Stworek_Potworek.mp3 Stworek Potworek 3 sierpnia godz. 11:45

 

Audycja: Stworek Potworek

Prowadzi: Wojciech Słupiński

Data emisji: 03.08.2022

Godzina emisji: 11:45

"Stworek Potworek" to cykliczna audycja edukacyjna emitowana w każdą środę około 11.45 w Polskim Radiu Dzieciom. Można jej słuchać w ramach "Co w smoku piszczy".

Dalej: 

**

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców.
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.
Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców. 

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.

Zobacz także
Czytaj także

Wakacyjna lekcja rysunku. Jak narysować werbel? [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2021 13:23
Ile instrumentów, tyle wyjątkowych dźwięków oraz melodii. Wszystkich wielbicieli muzyki, a zwłaszcza perkusji Stworek Potworek zaprasza do posłuchania swojej audycji, podczas której wytłumaczył jak narysować werbel.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wakacyjna lekcja rysunku. Rrysujemy pedzel [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2021 13:23
Skoro uczymy się rysować, to pędzel też bardzo się przyda! Zobaczcie jak można go szybko i łatwo narysować. Kiedy już pędzel będzie gotowy, nie pomnijmy go.. pomalować!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rysujemy biedronkę [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2023 10:00
Biedroneczki są w kropeczki, to sprawa oczywista. Ale jak narysować biedronkę? Stworek Potworek wszystko nam wytłumaczy, do dzieła!
rozwiń zwiń